Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine 2017 - AJAKAVA & INFO

Riigikogus on Päästeameti tegevust tutvustav näitus

Riigikogus on Päästeameti tegevust tutvustav näitus

NordenBladet — Riigikogu hoones avati Päästeameti tegevusest ülevaatlik näitus, mille väljapanekud kajastavad päästjate tegevust veerandsajandi jooksul.

Riigikogu esimees Eiki Nestor toonitas, et päästjad on oma tegevusega läbi aastakümnete hoidnud sadu inimelusid, aidanud õnnetusse sattunuid ja võidelnud looduskahjudega. „See on andnud hindamatu panuse meile kõigile turvatunde loomisel. Mõtleme sellele tänutunde ja austusega,“ ütles Nestor.

Toompeal avatud näitus võtab kokku Päästeameti tegevuse olulised etapid ja toob esile päästjate võimekuse muutumise läbi aastakümnete. Päästeametis 25 aastat töötanud peadirektor Kuno Tammearu sõnul on ametkond veerandsajandi jooksul toiminud erineval moel – nõuandva, seadust loova, ühendava ja juhtiva ametina. Oma tegevusaastate jooksul on tähelepanu keskmes olnud kolm olulist valdkonda: tehnika, haridus ja suund ennetusele, mis on Päästeameti vorminud Eestis tegusaks turvalisuse loojaks. Tänavune aasta on oluline ka uue tehnoloogilise etapi alguseks Päästeameti ajaloos. Kasutusse on võetud 86 uut päästesõidukit, mis on ameti ajaloo suurim investeering – peaaegu 28 miljonit eurot. Selle investeeringu abil vahetatakse välja pool autopargist.

Päästeamet tähistab käesoleva aasta septembris ka organiseeritud kutselise tuletõrje 98. aastapäeva.

Eesti Tuletõrjemuuseumi koostatud näitus „Päästeamet 25“ jääb Riigikogu III korruse kunstisaalis avatuks kuni oktoobri lõpuni. Näituse vaatamiseks tööpäevadel kella 10-16 on Toompea lossi sisenemiseks vaja esitada isikut tõendav dokument.

Fotosid näitusest näete SIIT

 

Avafoto: Päästeameti näituse “Päästeamet 25” avamine (Erik Peinar/ Riigikogu Fotoarhiiv)
Allikas: Eesti Riigikogu

 


Tags assigned to this article:
Eestinäituspäästeametriigikogu

Advertisements: vacationhunter online anigif nordenbladet
Copyright © NordenBladet 2008-2017 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian language.
Nordic News Service


blog.tr.ee

socialbakers