Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumine 2017 - AJAKAVA & INFO

Soome leiutaja Mikko Martikainen õppis lund ilma kuludeta suvi läbi säilitama

NordenBladet — Soome ettevõtja Mikko Martikainen õppis lund üle suve säilitama, seda ilma kuludeta ning nõustab nüüd Rukal ja Levil asuvaid suusakeskusi. Martkainen on loonud lume säilitamisega tegeleva ettevõtte Snow Secure ning taotleb praegu oma leiutisele patenti – selle järgi on lume säilitamise hind null eurot, vahendab Kauppalehti.

Soomes ongi Levil ja Rukal mäed avatud juba möödunud talvest säilitatud lumega. Nõnda säilitatud lumi on Soomes uudne, seda pole kunagi varem kasutatud.

Praeguseks on Martikainen saanud valmis juba uue toote, nö kolmanda põlvkonna lumesäilituse tehnoloogia, mis tema väitel pöörab pea peale suusakeskuste senise tegevuse. Nimelt kui säilitatud lumi tuleb nii odavalt kätte, siis muutub äri hoopis teiseks.

Levil ja Rukal hoiti lund suvi läbi ehitusliku kanga all. Rukal on kasutatud kanga all ka saepuru. Ent see meetod on Martikaineni väitel liiga kallis, sest palju lund sulab ära. Samuti on vaja väga palju saepuru.

Abi pole ka erilistest plaatidest, mida kasutatakse Alpi mägedes. Tuhandete plaatide panek on väga töömahukas.

Uus lahendus aga sündis Martikainenil ühe saunareisi käigus. Toote arendamiseks kulus 2000 töötundi ja 70 000 eurot, toetust saadi erinevatest asutustest.

 

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITAdvertisements: vacationhunter online anigif nordenbladet
Copyright © NordenBladet 2008-2017 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian language.
Nordic News Service


blog.tr.ee

socialbakers