Ida-Virumaal leiti arvatav Rooma-aegne suur ohverdamispaik

Kuu aega tagasi leidis arheoloogiahuviline Mihhail Stadnik Kohtla-Vanakülas esimese aastatuhande esimese poole ohverdamispaiga. Stadniku sõnul midagi sellist ta küll leida ei lootnud, sest otsis viikingite münte, aga see, mis välja tuli, on põnevam ja palju vanem, vahendas ERR uudisteportaal „Aktuaalset kaamerat“.

Muinsuskaitsele teatas ta sellest kohe ja neljapäeval korraldasid arheoloogid koos otsinguklubiga tõsise välitööpäeva, et Rooma impeeriumi languse ajast pärit esemed välja kaevata. Kiirele väljakaevamisele järgneb pikk laboriuuringute aeg.

Tartu Ülikooli arheoloogiaprofessor Aivar Kriiska ütles, et kõigepealt vaadatakse üle, kas odaotste vartes ja kirveste putkedes on säilinud puitu. „Me loodame, et on, sest siis saame radiosüsiniku meetodil selgitada nende vanust. Siis algab konserveerimine ja seejärel algab võrdlus. Iga ese peab saama täieliku võrdluse Eesti ja naabermaade sarnaste esemetega,“ selgitas ta.

Aivar Kriiska hinnangul on tegemist iidse ohverdamiskohaga. Tänapäeva arheoloogia meetodid lubavad pärast leiukoha ja leidude uurimist välja selgitada, miks selline hulk raudesemeid sellesse kohta maeti.Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service