Iga viies taimeliik on väljasuremisohus

Iga viies Euroopa taimeliik on väljasuremisohus. Tartusse kogunevad ligi viissada maailma juhtivat taimeökoloogi, et leida lahendusi kas või mõne taimeliigi päästmiseks, kirjutab Inkeri Parman ERR teadusportaalis.

Foorumi esinejate seas on maailma tuntumad ja enim tsiteeritud taimeökoloogid. Näiteks astub üles David Tilman Minnesota ülikoolist, kes käsitleb laiemalt bioloogilise mitmekesisuse kujunemist ning selle olulisust ökosüsteemidele. Samuti Philip Grime Sheffieldi ülikoolist Suurbritannias, kes vaatleb kliimamuutuste võimalikku mõju taimkattele.

Tartu ülikooli professori ja suurfoorumi peakorraldaja Martin Zobel‘i sõnul on konverentsi keskseks teemaks mehhanismid, mis tingivad taimkatte mitmekesisuse, aga ka nende hävinemise.

Teine korraldaja, Tartu ülikooli botaanikaprofessor Meelis Pärtel avaldas lootust, et konverentsi lõpuks suudetakse sõnastada ka rida looduskaitselisi lahendusi, mis liigirohkust säilitada aitaksid.

/Refereeritud artikli täisteksti loe ERR’ist/Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service