Teadlased tuvastasid varasemast nakkavama koroonaviiruse mutatsiooni

NordenBladet — Los Alamose laboratooriumi uuringu esialgsete tulemuste järgi on Euroopas tuvastatud uus koroonaviiruse tüvi, vahendab Washington Post. Teadlased usuvad, et tegemist on praegu leviva koroonaviiruse mutatsiooniga, mis võib osutuda veelgi nakkavamaks.

Paljud teadlased ja nakkushaiguste eksperdid on uuringu tulemuste suhtes skeptilised ning selleks, et teha kindlaks, kas viiruse erinevad mutatsioonid on senisest nakkavamad või ohtlikumad, on vaja põhjalikumaid uuringuid.

Los Alamose teadlased korraldasid uuringu koostöös Suurbritannia Sheffieldi ülikooli ja Duke’i ülikooli teadlastega ning analüüsisid globaalseid andmeid SARS-CoV-2 tüve ja 14 mutatsiooni kohta. Analüüsi põhjal selgus, et kõige ohtlikum mutatsioon on Spike D614G, mis mõjutab seda, kui lihtsalt suudab viirus rünnata inimese keharakke. Spike D614G hakkas Euroopas levima veebruari alguses ning kujunes kiirelt domineerivaks mutatsiooniks.

Iowa ülikooli teadlase Stanley Perlmani hinnangul näib mutatsioon tõepoolest olevat nakkusohtlikum, kuid uuringu tulemused vajavad veel teaduslikku kinnitust. Wisconsini ülikooli viroloogi David O’Connori sõnul on uuringu tugevuseks see, et sarnane tendents tuvastati mitmes eri piirkonnas. Wisconsini ülikooli viroloog Thomas Friedrich selgitas aga, et viirus ei pruugi olla eriti nakkusohtlik selle konkreetse mutatsiooni tõttu, vaid Euroopas võis olla tegemist lihtsalt soodsa keskkonna ning olustikuga.

Praeguste andmete põhjal ei ole tõenäoline, et mutatsioon põhjustaks raskemaid sümptomeid või suurendaks haiglaravi vajaduse riski. Sageli muutuvad viirused mutatsioonide käigus vähem ohtlikuks ning teadlased loodavad, et ka Covid-19 võib ajapikku ohutumaks muutuda.


Tags assigned to this article:
arstarstiabikoroonaviirustervis

Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service