Esmaspäev, juuli 7, 2025

Monthly Archives: oktoober 2016

Söö neid toite, et saavutada parem jume!

OHMYGOSSIP – Kui sa oled väsinud pidevalt katsetamast uusi näohooldustooteid, mis ei anna lubatud tulemust või pead lihtsalt ideaalse naha saavutamiseks kasutama alati peitepulka, jumestuskreemi ja puudrit, siis on viimane aeg, et teha muudatusi enda toidulaual. Loe, milliseid toiduained peaksid sa sööma, et saada terve jume.

Tomatid sisaldavad rohkelt lĂĽkopeeni, mida leidub eriti palju just kĂĽpsetatud tomatites. LĂĽkopeen on tuntud, sest ta kaitseb nahka kahjustavate UV-kiirte eest ning peatab vananemist. Ei ole vahet, kas sa sööd ĂĽlikĂĽpset tomatit või alles valmivat tomatit – mõju tervisele ja nahale on sama hea. Mõned uuringud on isegi näidanud, et tomatid, mis ei ole täielikult kĂĽpsed, tagavad isegi parema kaitse.

Lõhe on rikas omega-3 rasvhapete poolest. Omega-3 aitab hoida nahka niisutatu ja ebapuhtusteta. Omega-3 rasvhappeid leidub rohkem kalades, kes on püütud pärisloodusest, kui nendes, kes on üles kasvanud kalafarmides. Lõhes on rikkalikult ka seleeni ja D-vitamiini, mis mõlemad kaitsevad nahka kahjustuste eest.

Kiivide regulaarne söömine teeb naha siledaks, pinguldatuks ja säravaks. Nendes puuviljades on rohkelt C- ja E-vitamiini ning nagu ka tomatiteski, leidub nendes lükopeeni. Mõned uuringud on näidanud, et kiivi koorega söömine on ülikasulik.

Kõrvitsaseemneid võib lausa lugeda ĂĽheks supertoiduks. Neil on ĂĽlimalt palju kasulikke omadusi – muuhulgas hoiavad need tänu A-vitamiinile naha särava ja siledana, ennetavad tänu C-vitamiinile päikesekahjustust ja uuendavad naharakke, et hoida nahka noorena. Kõrvitsaseemned on suurepärased eriti rasuse naha puhul.

Avokaados on palju häid rasvu, mis teeb sellest ühe tervislikuima toiduaine, mida üldse süüa. Rikkalikult on avokaadodes omega-3 rasvhappeid ning A-, C- ja E-vitamiini. Sagedase avokaadode söömise tagajärjel on võimalik saavutada ühtlane jume ning niisutatud ja särav nahk.

Porgandid on veel ühed maitsvad toiduained, millel on nahka kaitsevad omadused. Need aitavad nahal võidelda kahjulike päikesekiirtega ja sealjuures parandavad ka juba tekkinud kahju. A-vitamiini on porgandites vägagi palju ja tänu sellele aitab porgandite söömine turgutada immuunsüsteemi ja uuendada naharakke.


Avafoto: ©OHMYGOSSIP
Allikas: poutandabout.com

10 tĂĽĂĽpilist viga, millega teed oma lemmikloomale karuteene

OHMYGOSSIP — Inimesed, kes armastavad kogu südamest oma lemmikloomi, võivad eneselegi teadmata teha neile ohtlikke karuteeneid, vahendab Pets.wedmd.com.

1. Lased koeral tembutada
Jalutusrihma otsas olev koer silkab sinna-tänna ning võib seeläbi endale, peremehele ja ka teistele kõnniteel jalutavatele inimestele viga teha. Koolita oma koer rahulikult jalutama, sedasi on kõik õnnelikumad.

2. Paned liiga palju toitu korraga ette
Ülekaalulisus on lemmikloomade hulgas kasvav probleem. Ära pane kassi või koera toidukaussi täiesti täis, vaid nii palju, et ta saaks vajamineva kõhutäie.

3. Pead kassi taimetoitlaseks
Koerad võib-olla saavad hakkama taimetoiduga, aga kassid mitte. Kassi organism vajab mineraalaineid ning ta saab seda vaid loomsest toidust.

4. Pidurdad koera aktiivsust
Lemmikloom tahab ringi liikuda, et vormis püsida. Loom võib muutuda diivanil vedelejaks, kui tema peremees ei annagi talle võimalust, et õues ringi joosta. Mitteaktiivsetel koertel hakkavad kallale tikkuma igasugused erinevad haigused.

5. Mõistad koera valesti
Arvad, et koer liputab saba ainult siis, kui ta on õnnelik? Koer vehib sabaga ka siis, kui soovib olla hirmuäratav ja valvas.

6. Ei pööra koerale tähelepanu
Koerad ja kassid vajavad samamoodi tähelepanu nagu inimesed. Eemaletõrjutud isend tunneb end halvasti ja võib hakata agressiivselt käituma. Ta võib hakata asju katki närima, haukuma, kraapima või peenraid kaevama. Kass võib hakata kõvasti mjäuguma. Mängi oma lemmikloomaga nii palju, kui vähegi võimalik, näita talle, et hoolid temast.

7. Annad toidu nurumise eest preemia
Kui sa ei soovi, et koer koguaeg tuleks toidulaua juurde palakesi kerjama, lõpeta talle toidulauast toidu andmine.

8. Koer on pikalt ĂĽksi
Kui koer on terve pika päeva ruumis, võib ta hakata halvasti käituma. See käitumine ei ole koera süü, vaid peremees peaks oma aega paremini planeerima. Tasub kasvõi keegi endale appi võtta, kes koeraga pika tööpäeva jooksul jalutamas käiks.

9. Annad kassile piima
Päris mitmed täiskasvanud kassid kogevad pärast piimajoomist probleeme. Nad ei oska ise aru saada, et see põhjustab seedeprobleeme. Pane kassile parem kausitäis vett ette.

10. Annad koerale konti närida
Luude närimine võib suhu põhjustada haavasid, rikkuda hambaid ja igemeid. Mõni muu näritav toit/ese oleks parem variant.

Avafoto: Ohmygossip.com

 

Loe lisaks:
Inna Uit: Armastan kõiki loomi, aga prussakat ma koduloomaks ei võtaks
OHMYGOSSIP — Ajakiri Naisteleht uurib endiselt tippkulturist Inna Uidilt, kas ta kardab suuri prussakaid.

NUNNUMEETER põhja! 15 fotot: Kassipojad pisikestena ja nüüd suurena samas kohas
OHMYGOSSIP — Kõik loomad on poegadena nii armsalt abitud ja tekitavad sooje emotsioone. Peaaegu et alati viivad nunnumeetri põhja just kassipojad, kes kasvavad paratamatult kibekiiresti suureks. Ent kassisõprade jaoks on sellised enne ja pärast pildid meeldivad ning suurt nostalgiat tekitavad.

5 põhjust, miks eelistada koduloomaks kassi
OHMYGOSSIP — Kassid või koerad? See on igivana arutelu, kus mõlemile loomaesindajale leidub võrdselt nii poolt kui ka vastuargumente. Alljärgnevas 5 põhjust, miks kassi eelistada.

Miks kass inimest eirab?
OHMYGOSSIP — Kassid erinevad koertest, kes jumaldavad oma peremehi ja demonstreerivad seda igal võimalusel. Kass ei näita tundeid kunagi välja, kuid ka tema jaoks on inimesed väga tähtsad, kirjutab Piret Pappel Tartu Ülikooli teadusuudisteportaalis Novaator.

 

Väga tähtis on jälgida, kui pikk aeg peab jääma söögikorra ja trenni vahele!

OHMYGOSSIP — Trenni ei maksa kunagi teha täis või tĂĽhja kõhuga – oluline on õige ajastus! Sellel, millised vahed jätad söögikordade vahele, ei ole kalorite osas vahet, aga treeningsooritust mõjutab see kindlasti, vahendab Popsugar.

Kui sa ei söö piisavalt, ei leia keha kusagilt energiat, et treeningpingele vastu pidada- see mõjutab tulemusi. Väga tähtis on jälgida, kui suur vahe jääb söömise ja trenni alguse vahele. Ükskõik, millises päeva osas trenni teed, on oluline jälgida, et see toimuks 2-3h peale söömist. Kui sööd vahetult enne trenni, võid muutuda loiuks ja see viib edasi kõhuvaevusteni. Kui aga söömisest on kulunud rohkem, kui 2-3 tundi, tasub süüa tund enne trenni väike vahepeala, et keha saaks kütust. Piisab, kui on kombineeritud veidi vähem kui 200 kalorit süsivesikuid ja valke.

Kui teil on plaanis treenida varahommikul, ei tasu seda teha täiesti tĂĽhja kõhuga. Võib tunduda raske nõnda vara hommikusööki sĂĽĂĽa, aga keha jaoks on oluline saada õigeid toitaineid – söö siis lihtsalt kergem hommikusöök tund enne treenimist.

Avafoto: Ohmygossip.com

 

Loe lisaks:
9 NIPPI kuidas talvisest trennist maksimum võtta! Nõuandeid jagab füsioterapeut Lauri Rannama
OHMYGOSSIP — Kuidas talitrennidest maksimumi võtta ja lihaseid-liigeseid töökorras hoida, nõustab füsioterapeut Lauri Rannama.

Trenni asemel apteeki?! Teadlased avastasid vitamiini, mis võrdub tunnikese kiirkõnniga!
OHMYGOSSIP – Inimesed otsivad alati lihtsamaid lahendusi ja nüüd on teadlased avastanud, millega oleks võimalik asendada aeroobset treeningut, nii et positiivne mõju südamele oleks olemas.

Kuidas end targaks sĂĽĂĽa? 6 toitu sinu ajule
Seda teame me kõik, et liiga vähe puu- ja köögivilja ning liiga palju rasva süüa pole kehale hea. Kuid uurimused näitavad, et ebatervislik toitumine avaldab mõju ka ajule. Teatud toiduained on ajule eriti kasulikud. Lisa need oma ostukorvi ja hoia:

Märksõnad: toidukordade vaheline aeg, kui tihti süüa, mitu korda päevas süüa, kui sageli tuleks süüa, täiskõhutunne, kõht on täis, hommikusöök, lõunasöök, õhtusöök, vahepala, treening, toitumine ja trenn, tervislik toitumine, toit, toitumine, tervislik toitumine lastele, tervislik toitumine blogi, toidukord, tervislik toitumine uurimistöö, tervislik toitumine töökohal, kuidas tervislikult toituda, tervisliku toitumise ABC, tervisliku toitumise kava, tervisliku toitumise alused, tervislikult toitumine, kaalust alla, blog, blogi, artikkel, energia, kuidas saada energiat juurde, kuidas saada terveks, põletik, põletiku ravi, põletikuvastane, kuidas tuleb süüa, õige söök, vajalikud toiduained, terviseblogi, tervis, toit, toitumisõpetus, toitumissoovitus, toitumissoovitused, tervisliku toitumise õpetus, mida on vaja teada toitumisest, õpik, raamat, vitamiinid, toitained, normaalne söömine, tervislik eluviis, elustiil, tervisliku toitumise informatsioon, liikumine, inimeseõpetus, juhised, organism, mida on organismile vaja, minu tervis, terve inimene

 

Kasvasid ülesse alkoholisimi varjus? Lapsepõlves kogetud traumadest on võimalik üle saada + ohtlikud sümptomid, mille puhul abi paluda!

OHMYGOSSIP — Iga inimese eluspüsimine on individuaalne, sama on ka traumadest püsima jäävate jälgedega. Kõik elus kogetud raskused ei ole alati seotud lapsepõlvega, aga teatud mustrid ja tegurid ulatuvad siiski kaugesse minevikku, vahendab Lasinenlapsuus.fi.

Kui lähedane tarbib liigselt alkoholi, siis laps kannab sellest tulenevalt kõige suuremat koormat. Uuringud on näidanud, et alkoholismi keskmes elanud lapsi on enim aidanud see, kui läheduses on kasvõi üks turvaline täiskasvanu, kellele loota. Lapse areng on sellisel perioodil ohus. Tihti vahetuvad rollid, kus laps peab muutuma täiskasvanuks. Ebakindel lapsepõlv tekitab tulevikku sügavad jäljed.

Sellise negatiivse taustaga lapsed võivad täiskasvanuna olla pelgava hoiakuga. Nad kardavad vihaseid inimesi ja isiklikku kriitikat. Nad elavad oma elu ohvri vaatenurgast ja selline omadus kandub edasi ka sõprus- ning armusuhetesse. Neil on üliarenenud vastutustunne ja kipuvad esimesena pigem teiste, kui enda pärast muretsema, sest sellisel moel väldivad nad oma vigadega silmitsi seismist. Ajavad segi armastuse ja hirmutunde, ehk siis teevad mida iganes, et suhe jääks püsima, kuna kardetakse hülgamist kogeda. Teistele lootmine ja enese väärtustamises esineb samuti häireid. Teisest küljest arenevad ka sellised oskused, mis tulevad kasuks: organiseerimisvõime, probleemide lahendamise oskus ja teistega arvestamine.

Ükskõik, kui raske lapsepõlve trauma ka polnud, tuleb teadvustada, et terve elu jooksul tekib paratamatult stressi ja traumaatilisi kogemusi. Traumad mõjutavad inimeste elu mitmel viisil ning selle abil nähakse maailma, ennast ja teisi oma tõlgenduse läbi. Ohtlikeks sümptomiteks võib pidada ahistustunnet, depressiooni, unetust, paanikahäireid, ärevust, ettearvamatuid vihapurskeid, enesetapu mõtteid ja teisi kahjulikke käitumisnähte. Toetust on võimalik saada professionaalselt spetsialistilt, enda eakaaslastelt, mitmetelt netilehtedelt.

Võib olla väga raske end avada, aga paljud on abi saanud ka isegi keeruliste probleemide puhul. Kõige olulisem on probleemi tunnistada ja julgelt abi otsida. Lapsepõlves kogetud traumadest on võimalik kenasti üle saada!
Avafoto: Ohmygossip.com

 

 

 

 

Ratastoolis Sanna Kalmari reisib ĂĽmber maailma – tegin teoks lapsepõlveunistuse, mis algselt tundus võimatuna + FOTOD!

OHMYGOSSIP — 31-aastane soomlanna Sanna Kalmari põeb kaasasündinud lihaste haigust, mistõttu vajab ta igapäevaselt kellegi abi ja liigub ringi elektrilise ratastooliga. Haigusest hoolimata, ei ole Sanna loobunud reisimisest, mis on talle lapsest saadik olnud südamesooviks, vahendab Iltalehti.

Sanna Kalmari unistas lapsena saada giidiks kuid sai ĂĽsna ruttu aru, et see amet võib talle raskusi valmistada. “Unistasin sellest, aga mõtlesin, et see eeldab ikkagi bussi sisse pääsemist ja seismist, ehk siis poleks minu jaoks võimalik,” ĂĽtleb Sanna Kalmari. “NĂĽĂĽd aga olen selle unistuse teoks teinud,” tõdeb naine.

Sanna igapäevatöö hõlmab sotsiaalvaldkonda kuid paralleelselt töötab ta reisikorraldaja Matkatoimisto Matka-Agentit büroo heaks. Ta naasis just Itaaliast ning peagi siirdub uue reisi juhendajaks. Nelja kuu pärast läheb ta ümbermaailmareisile. Reis algab Islandilt, misjärel minnakse Seattle´sisse ning seejärel reisitakse laevaga Sydney´sse. Vahepealsel ajal on peatused Hawail, Fijil, Vanuatul ja Uus-Kaledoonias. Austraaliast reisib ta Taimaale ning novembris tulebki sealt otse tagasi koju Soome.

“Asjad tuleb endale enne hästi selgeks teha ja transpordi peale kulub enam aega. Reisi eelarve on samuti suurem, kuna pean maksma ka kaasatulevate abistajate reisi kinni,” kirjeldab Sanna läbimõeldud plaani. FĂĽĂĽsilised piirangud võivad osadele inimestele olla põhjuseks, miks nad reisimisest loobuvad, aga tegelikult annab kõike korraldada, lihtsalt teismoodi. “Julguse puudumine võib tagasi hoida ringi liikumast. Reisimine ei ole võimatu, kui kõik on hästi läbi planeeritud. Tuleb näha enne natuke rohkem vaeva, et end kõigega kurssi viia,” julgustab naine.

Sanna Kalmari1

Sanna on oma blogis kirjutanud mitmetest riikidest, kus reisinud on: Euroopa, Aasia, Ameerika ja Kariibid. Selleks, et kusagil soojal maal ujuma minna, on tulnud ette võtta ĂĽsna läbimõeldud tegevusi, sest ratastooliga randa ei pääse. “Minu paradiisirand võib tĂĽĂĽpilisest kujutelmast olla veidi erinev. Minu paradiisirannas ei ole pehmet liiva. Minule ideaalses rannas saab otse ratastoolist varbaid merevette kasta.”

rannasrannas1Sanna Kalmari2

Taimaal on kõnniteed olnud kehvas seisus ning seetõttu on naine pidanud ratastooliga liiklema sõiduteel, mis on samuti olnud ĂĽsna ekstreemne kogemus. Sanna soovitab hotelli broneerides alati veenduda, et hotellitoa kirjeldus ka reaalsusele vastaks. “Eri riikides on erinevad arvamused sellest, mida liikumispiirang tähendab. Hotellide puhul tasub veenduda, millised ruumid on. Leidub ka hotelle, kus näiteks basseini pääsemiseks on abivahendid – selles infos tuleb veenduda,” möönab Sanna.

Kui reisimine tundub stressirohke ja hirmutav, soovitab Sanna valida reisimiseks kõigepealt lähiriigid. “Näiteks Stockholm,” julgustab ta. Sanna julgustab julgelt unistama, just nagu teised seda teevad. Kindlus kasvab aegamööda ning hirmud hääbuvad läbi kogemuste.


Fotod: Sanna Kalmari / palmuasema.fi

Loe lisaks:
Kaks korda rängast mootorratta õnnetusest eluga välja tulnud ja ratastoolist jalule tõusnud Rain Suursaar plaanib minna “Selgeltnägijate tuleproovi”
See lugu on Tartu poisist Rain Suursaar’est, kes oli 23-aastane, kui sattus raskesse mootorratta õnnetusse. Lugu räägib tema läbielamistest 7 aasta jooksul.

Finnairi tiim annab nõu, kuidas reisimine võimalikult muretult sujuks
OHMYGOSSIP – Finnairi stjuardess ja kapten jagavad reisijatele nippe, kuidas võimalikult mugavalt reisida, kirjutab Iltalehti.

Kaur Kender: Reisimine on mõistlik rahakulutamisviis
Kirjanik Kaur Kender usub, et reisimine on õige ja mõistlik viis raha kulutamiseks, mis võlub eriti just noori inimesi.

 

 

Save