NordenBladet — Rovaniemis elav 35-aastane soome naine tunnistab, et kui tahab lapsi, siis võib need teha Sims 4-s. Tema arvates on päris maailm julm, igav ning ülinõudlik ja ainus tõeline sisu on mängumaailmas. Naine kasutab mängus nime GrazyReindeer, aga tuttavad kutsuvad teda Poro’ks. Mängude kritiseerijatele on naisel vaid üks sõnum: lõpetage meie, mängijate häirimine ja laske meil elada, vahendab Iltalehti.

Poro tunnistab, et talle meeldib rohkem mängu- kui päriselu. Tal pole millestki puudust: ta on käinud läbi kõik koolid, elab omaette ja töötab toitlustuse vallas. Lisaks on tal väike koerake, kelle eest ta on hoolitsenud kümme aastat.

Koera perenaine mängib ööpäevas 3-14 tundi, ja nii iga päev. Kui vajalikud toimetused on tehtud, siis hakkab mäng peale. Vahetustega töö võimaldab mängimist erinevatel kellaaegadel. Naine tunnistab, et elab nagu kõik teised, aga talle ei meeldi teleka vaatamine ega inimsuhted. Inimestega asju ajades võib saada depressiooni ja mured. Päris maailm on julm, igav ja ülinõudlik.

Mängumaailmas tunneb Poro end vabana. Ta kogeb õnne ja õnnestumisi. Ta võib valida elamiseks ajastut, reisida läbi galaktika ja kohtuda mängijatega, kes on huvitatud samadest asjadest. Mängus võid sa olla maailma rikkaim tegelane, mereröövel, palgamõrvar, sõdur maailmasõjas, spioon või arst. Mängus pole sul üks elu, vaid mitu.

Poro alustas mängimist juba väikselt mängudega Zelda ja Super Mario. Edasi tulid koolis juba Playstation ja muud mängud. Poro tunnistab, et ei sobinud juba lapsena mingisse gruppi, kodus oli samuti halb. Koolis koges ta koolikiusamist. Mängimine pakkus tol ajal lohutust ja seltsi, kuigi tehnoloogia polnud siis veel nii arenenud kui nüüd. Vanemad piirasid lapsena Poro mängimist ja ta mängis siis, kui selleks oli luba.

Kui Poro asus omaette elama, siis enam keegi ei keelanud ja ta sai mängida nii palju, kui isu oli. Ta soetas omale uued mängud ja konsoolid. Tehnoloogia võimaldab sidet pidada teiste mängijatega ja gruppide loomist mängu sees. Poro märgib, et tal on lihtsam teistega suhelda, kui neid ei näe.

Tõeline gamer sai Porost siis, kui ta sai omale Xbox 360 konsooli. Black Ops oli esimene heal tasemel mäng. Naisel on nüüd 3 konsooli ja ligi 300 mängu. Mängib eri mänge vastavalt enesetundele. Talle meeldivad ka sõjamängud nagu Battlefield, Borderland, Call of Duty ja Apex. Ainsad, mida ta ei mängi, on õudusmängud. Lemmikmäng on antiikajastu mäng Assassin’s Creed Odyssey. Seal saab mängija osaleda Ateena ja Sparta vahelises sõjas. Sellised mängud on ühtlasi väga õpetlikud.

Enamus Poro mängukaaslastest on mehed. Koos moodustavad nad omamoodi kogukonna ehk pere. Teiste kohta teatakse üllatavalt palju asju. Osa on välismaalased, osa soomlased. Mängumaailmas pole vahet inimese rahvusel, sool, nahavärvil ja varakusel. Osa mängukaaslasi pole teineteist kordagi näinud, aga see ei häiri. Mängukaaslasi usaldatakse rohkem kui päriselu inimesi. Kui kellelgi on raha vaja, siis aidatakse. Pere sees teineteist ei süüdistata ega kritiseerita.

Parim aeg mängimiseks on reede õhtu, kuna siis liituvad ka need, kes on muidu palgatööl. Nende kõrval on olemas ka hardcore-mängijad, kes mängivad peaaegu kogu aeg. Konsooli taga võib ka armuda. Üks Poro naissoost mängupartner kolis mehe juurde USA-sse. Nüüd on nad kihlatud. Poro on ise samuti käinud kohtamas mängukaaslastest meestega. Ta tunnistab, et ei kasuta Tinderit, seda asendab mängukonsool.

Mängimine pole lihtne asi, see nõuab kõva ajutööd, probleemide lahendamise oskust ja taktikalisi oskusi. Selle kõrval tunduvad telesaated täiesti mõttetud – need ei nõua midagi. Poro tunnistab, et ei saa televisioonist aru – see on ajupesu, mis ei arenda midagi. Teinekord kuuleb ta teistelt, et mängib liiga palju.  Näiteks on ema selle pärast muretsenud. Siis on tütar öelnud, et ema lõpetaks oma lemmik-telesaadete vaatamine, kuna see on passiivne istumine diivani peal.

Porot häirib, kui keegi kritiseerib tema eluviisi. Eriti ärritab see, kui mängimist on vaja põhjendada. Ta tunnistab, et pole päriselus eriti sotsiaalne. Näiteks eelistab mängimist, selle asemel, et töökaaslastega välja minna.

Paljud on imestanud, miks Porol pole peret ega lapsi. Poro aga ei taha lapsi, need rööviksid liiga tema aega.  Ta on inimestele öelnud, et see pole tema teema. Ta ei näe põhjust, miks ta peaks paljunema ja tegema nii nagu kõik teised teevad. Kui ta tahab lapsi, siis teeb need Sims 4-s. Pühade ajal on naine tööl ja saab selle eest topeltpalka. Samuti vihkab ta kõiki muid sarnaseid tarbimispidusid.