KAS TEADSID, et need iga inimese kodus leitavad esemed on kasutusaja ületanud? Vaata sinagi see list üle!

KAS TEADSID, et need iga inimese kodus leitavad esemed on kasutusaja ületanud? Vaata sinagi see list üle!

NordenBladet — Kodus vedelevad vanad tooted võivad tervisele suisa kahjulikud olla. Enamus inimeste kodus on palju esemeid, mille kahjulikkusest neil aimugi pole. Mitte seetõttu, et nad laisad on, vaid puudub teadlikkus. Näiteks pikendusjuhe tuleks välja vahetada iga 1-2 aasta tagant, vahendab Brightside.me.

Sellegipoolest pole kunagi liiga hilja omada ajakohast teavet ja muutuseid ellu viia. All on loetletud erinevad ruumid ja esemed koos perioodiga, mil need tuleks välja vahetada.

Magamistuba
Padjad: 2-3 aastat. Aja möödudes muutuvad padjad tolmulestade koduks. Vanad padjad kaotavad ka oma kuju ja võivad põhjustada kaela valusid ning peavalu.
Sussid: 6 kuud. Sussid on ideaalne kasvulava mikroobidele ja seentele. Susse tuleks korralikult pesta vähemalt kord kuue kuu jooksul.

Vannituba
Pesukäsn: 2 nädalat. Pesukäsn on suurepärane koht lestade ja seene algete tekkimisele. Pesukäsna pole siiski vaja iga kahe nädala tagant prügikasti heita, vaid tasub see keevas vees läbi keeta, et bakterid sureks.
Käterätik: 1-3 aastat. Märg rätik on ideaalne bakterite kasvukeskond. Isegi pesumasinas pesemine ei kõrvalda asjaolu täielikult – rätik tuleb välja vahetada iga 1-3 aasta tagant.
Hambahari: 3 kuud. Hambahari tuleb iga 3 kuu tagant välja vahetada, et suu keskkond püsiks terve. Hambaharja tuleb vahetada ka peale igat haigusperioodi.
Desinfitseerimisvahend: 2 kuud. Avatud desinfitseerimisvahend, mis sisaldab vesinikperoksiidi, tuleb asendada iga kahe kuu tagant. Seda seetõttu, kuna vahend muutub ajaga lihtsalt veeks.

Meigilaud
Juuksehari: 1 aasta. Juukseharja tuleb puhastada korra nädalas ja välja vahetada peale aastast kasutust.
Lõhnavesi: 1-2 aastat. Lõhnavee eeterlikud õlid lahjenevad aja möödudes.

Laste tooted
Lutid: 2-5 nädalat. Luti kasutamisest moodustuvad selle pinnale pisikesed mõrad ja augud, mis omakorda on bakteritele heaks kasvukeskkonnaks.
Laste turvatoolid: 3-10 aastat. Igal turvatoolil on oma ettenähtud soovituslik kasutusperioodi aeg. Kuna tooli struktuur muutub nõrgemaks, ei ole tooli otstarve enam õigustatud, sest see ei kaitse last. Vanemad peaksid investeerima lapse turvalisusesse ja vahetama tooli välja etteantud aja järel.

Riidekapp
Rinnahoidjad: 1-2 aastat. Rinnahoidjad tuleks alati välja vahetada, kui nad kaotavad oma esialgse vormi, elastsuse ja kui nad tekitavad lihtsalt ebamugavat tunnet.
Jooksutossud: 1 aasta. Jooksutossud kaotavad aja möödudes samuti oma kuju ja tald hakkab õhemaks muutuma umbes 400-500 kilomeetri järel. Kulunud jalanõud ei ole enam toestavad ja võivad põhjustada tõsiseid vigastusi.

Köök
Maitseained: 1-3 aastat. Maitseained kaotavad aja möödudes omase lõhna ja maitse. Seetõttu tulekski need välja vahetada iga 2 aasta tagant.
Jahud: 6-12 kuud. Jahu kaotab parimad omadused poole aasta pärast. Kõrge kvaliteediga jahud võivad kuivas kapis säilida siiski lausa ligi aasta.

Majapidamistarvete kapp
Vaht tulekustuti: 15 aastat. Vahtkustuti tuleb alati asendada, kui sellel ilmneb väliseid muutuseid. Muul juhul vahetatakse need välja iga 15 aasta tagant (vastavalt tootele) ning oluline on lasta teostada korralisi kontrolle.
Pikendusjuhe: 1-2 aastat. Igal pikendusjuhtmel on oma eluiga ning kui see aeg möödub, muutub juhtme kasutamine ohtlikuks. Kui tegemist on turvalisusega, ei tohiks selle arvelt kokku hoida.
Pesuvahendid: 3 kuud. Pesuvahendid kaotavad oma parima tulemuse juba 3 kuud peale avamist. See aga ei tähenda, et pesuvahend tuleks prügikasti visata – tulemused ei ole lihtsalt enam nii hiilgavad.
Sääsetõrjevahend: 2 aastat. Kui soovid, et sääsetõrjevahendist ka kasu oleks, vaheta see iga 2 aasta tagant välja.


Avafoto: NordenBladet

 


Tags assigned to this article:
bakteridkasutusaegmajapidamineohtliktervis

Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service