NordenBladet – Nii korras pereelu kui edukas karjäär on inimese elu olulised aspektid ja võivad mängida olulist rolli teie üldises heaolus ja õnnes. Ei saa öelda, et üks on teisest tähtsam. Töö tagab rahalise stabiilsuse, isikliku eneseteostuse ja eesmärgitunde. Teisest küljest pakub pereelu emotsionaalset tuge, armastust ja kaaslast ning ühtekuuluvustunnet. Nende kahe tasakaalu poole püüdlemine võib aidata inimesel säilitada tervislikku ja täisväärtuslikku elustiili. Oluline on leida tasakaal, mis sobib teile.

Tasakaalustatud töö- ja pereelu võimaldab inimestel tõhusalt hallata oma igapäevaseid kohustusi ja kohustusi seoses oma karjääri kui ka isikliku eluga. See tasakaal võib viia tööga rahulolu suurenemiseni, vaimse ja füüsilise tervise paranemiseni ning tugevamate suheteni lähedastega. Lisaks võib see parandada üldist tootlikkust ja jõudlust nii töö- kui ka isiklikus elus. Tasakaalu omamine on samuti abiks, et vähendada ebavajalikku stressi ja läbipõlemist.

Kuidas tasakaalustada töö- ja pereelu?

1. Määrake selged prioriteedid: määrake kindlaks, mis on teie ja teie pere jaoks kõige olulisem, ja veenduge, et need asjad oleksid teie ülesannete loendi tipus.

2. Koostage ajakava. Planeerige oma päeva- ja nädalaplaan varakult ning leidke vastavalt siis töö, pere ja isiklike kohustuste jaoks aega.

3. Suhelge tõhusalt: arutage koos perega oma töögraafikut ja kohustusi ning julgustage ka teisi pereliikmeid avatult suhtlema ning pere vajadustest ja prioriteetidest arvamust avaldama.

4. Kasutage tehnoloogia loodud eeliseid: kasutage tehnoloogiat, et hoida ühendust oma perega ja hallata oma tööd, nt videokonverentsid ja veebipõhised projektihaldustööriistad.

5. Määrake piirid: õppige vajadusel “ei” ütlema ning seadke oma aja ja energia piirid, et teil oleks piisavalt aega nii töö kui ka pere soovide rahuldamiseks.

6. Hoolitse enda eest: oma energia ja heaolu säilitamiseks seadke enese eest hoolitsemine esikohale – treeninge, toituge tervislikult ja magage piisavalt.

7. Delegeerige: jagage kohustusi oma perega ja delegeerige ülesandeid nii, et kõik täidavad õiglaselt oma osa.

8. Eelistage kvaliteetaega: planeerige oma suhete tugevdamiseks regulaarne aeg perega, näiteks ühine õhtusöök või perekondlik väljasõit.

9. Olge paindlik: olge avatud muudatustele oma ajakavas ja valmis oma plaane vastavalt vajadusele kohandama, et tulla toime ootamatute sündmustega.

10. Leidke aega hobide ja huvide jaoks: leidke aega oma hobide ja huvidega tegelemiseks, et säilitada tasakaalu- ja eneseteostustunne.

11. Otsige tuge: ärge kartke küsida abi sõpradelt, perekonnalt või professionaalselt nõustajalt või treenerilt, kui seda vajate.

12. Olge kohal: kui olete oma perega, olge täielikult kohal ja kaasatud, selle asemel, et mõelda tööle või muudele segajatele.

13. Olge organiseeritud: hoidke oma töö- ja isiklik elu organiseeritud ning planeerige ette, et vähendada stressi ja maksimeerida tõhusust.

14. Tugisüsteemi loomine: looge tugivõrgustik, nagu sõbrad või teised töötavad vanemad, kes saavad nõu ja mõistmist pakkuda.

15. Püüdke leida tasakaal: proovige leida tasakaal töö- ja pereelu vahel ning arvestage, kui palju aega kummalegi kulutate. Pidage meeles, et on õige teha muudatusi vastavalt vajadusele, et olla õnnelik ja rahulolev mõlemas eluvaldkonnas.

Avafoto: Pexels