SELLISED on koroona uue tüve Omikroni seni teada olevad haigusnähud

SELLISED on koroona uue tüve Omikroni seni teada olevad haigusnähud

NordenBladet — Koroona uue tüve Omikroni haigusnähud on Lõuna-Aafrika arsti väitel küllalt ebatavalised. Pretoria arst Angelique Coetzee ütles intervjuus BBC-le, et tema vastuvõtule on tulnud mitmeid patsiente uue tüvega. Ta märkas juba varem, et midagi oli valesti, sest haigusnähud olid Delta omast erinevad.

Üle 30 aasta arstina töötanud Coetzee vastuvõtul on käinud paarkümmend uue tüvega patsienti, neist pooled olid vaktsineerimata.

Omikroniga nakatusid kõigepealt nooremad, 40-aastased inimesed. Enamus patsientidest olid muidu terved mehed. Pärast Omikroniga nakatumist oli neil väsimus, peavalu ja lihasvalu.

Mitte ükski Omikroniga patsientidest pole kaotanud lõhna- ja maitsemeelt, mis on varem olnud koroona põhiline tunnus. Osal patsientidest polnud köha ega kurguvalu, vaid pigem kipitus kurgus. Mõnedel on olnud kuiv köha, aga see pole kestnud pikalt.

Üks patsientidest oli 6-aastane tüdruk, kel oli palavik ja pulsisagedus eriti kõrge. Arst kaalus, kas saata ta haiglasse, aga paari päeva pärast oli olukord juba palju parem.

Seni on kõik patsiendid olnud nooremad, aga Coetzee on mures, et vanematel inimestel võib viirus kaasa tuua raskemad haigusnähud. Kui nad pole vaktsineeritud, haigestuvad nad tõenäoliselt raskelt.

Lõuna-Aafrika arst ütles, et Omikroni pärast pole põhjust eriliselt muretseda. Meedias on tema sõnul ohud üle paisutatud. Ühtlasi pole põhjust selle tüve pärast reisimist seisma panna, märkis arst.

____________________________________________

* Mis on Omikron?

Maailma Terviseorganisatsioon (WHO) pani Aafrika lõunaosas avastatud uuele koroonaviiruse tüvele nimeks Omikron.

“Võttes arvesse esitatud tõendeid, mis osutavad kahjulikule muutusele COVID-19 epidemioloogias… määratleb WHO B.1.1.529 murettekitava variandina nimega Omikron,” teatas WHO.

Nimi tuleneb kreeka tähestiku 15. tähest.

Lõuna-Aafrika Vabariigis tuvastatud koroonaviiruse uus tüvi teeb teadlasi murelikuks, sest selle puhul on kujunenud välja kümneid eri mutatsioone, mistõttu on raske öelda, kuivõrd nakkavam see on seni valdavalt levivatest tüvedest ning kas see allub praegu olemasolevatele Covid-19 vaktsiinidele.

Vaata ka:

Omikron on jõudnud mitmele poole Euroopasse, Taanis kahtlustatakse uut varianti kahel isikul
Iisrael keelas koroona uue tüve Omikroni ohu tõttu sissepääsu kõigile välismaalastele
Soome terviseamet: koroonaviiruse uus variant B.1.1.529 kujutab endast olulist ohtu elanikkonna tervisele ja heaolule
Maailm läheb taas lukku – koroona uue tüve hirmus kehtestatakse reisipiiranguid
Koroona ülevaade Euroopas, 46. nädal 2021: nakatumine on kõrgeim Kesk-Euroopas, Soome tase väga madal

 


Tags assigned to this article:
haigusnähudkoroonaOmikrontervis

Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service