Reklaam:

Eesti: Üldist nõuet kultuuriasutuste plaanipäraste sündmuste ärajätmiseks ei ole, muuseumid võivad oma uksed lahti hoida

NordenBladet — Kultuuriministeerium kutsub täna, 12. märtsi õhtupoolikul kokku haldusala asutuste juhid, et luua parem selgus koroonaviiruse levikust tingitud probleemidest ja anda vastavad juhtnöörid. Ministeerium püüab koostöös asutuste juhtkondadega leida lahendusi, kuidas keeruline aeg seljatada.

Tulenevalt peaminister Jüri Ratase poliitilisest avaldusest on tähelepanu all avalike ürituste korraldamise tingimused.

„Praegu seisuga soovitame tungivalt ära jätta kõik suured rahvusvahelised kultuuri- ja spordiüritused. Oleme pöördunud nende korraldajate poole ja saanud üldiselt mõistvat tagasisidet. Avalike sündmuste lube palume mitte taotleda üle 100 osavõtjaga siseruumides toimuvatele ettevõtmistele,“ ütles kultuuriminister Tõnis Lukas. „Praegu ei ole nõuet tegutsevate kultuuriasutuste, teatrite ja kinode, plaanipäraste etenduste ära jätmiseks, kui on tagatud tervisekaitsemeetmed. Samadel tingimustel võivad oma uksed lahti hoida muuseumid. Valitsuskomisjon arutab seda pärastlõunal. Anname otsustest kõigile asjaomastele teada võimalikult operatiivselt. Tänan kõiki asutuste juhte, töötajaid ja kultuuriasutuste külastajaid mõistmise eest,“ lisas kultuuriminister.

Võimalike muudatuste kohta langetavad otsuse korraldajad või asutused ise Terviseameti ning valitsuse suunistele tuginedes. Kui korraldaja otsusel ära jääv või edasi lükatav sündmus on saanud toetust riigieelarvest, palub Kultuuriministeerium korraldajat sellest ministeeriumi teavitada. Küsimused, mis puudutavad riigilt saadud toetusi, lahendatakse iga üksikjuhtumi asjaolusid arvestades.

 

Allikas: Eesti Kultuuriministeerium

 


Tags assigned to this article:
EestikultuurKultuuriministeerium

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service