NordenBladet — Esmaspäeval, 16. märtsil kell 17.15 toimub Tartu Ülikooli kunstimuuseumis tunnustatud Vana Lähis-Ida uurija ja Viini Ülikooli emeriitprofessori Gebhard J. Selzi loeng Sumerist ja esitletakse Tartu Ülikoolile annetatud kiilkirjateksti.

Viini Ülikooli emeriitprofessor Gebhard J. Selz kinkis möödunud aastal Tartu Ülikooli kunstimuuseumile ligi 4200 aastat vana Sumeri Lagaši riigi kuningas Gudea (valitses ca 2140–2120 eKr) kiilkirjateksti, et toetada muistse Lähis-Ida uuringuid Tartu Ülikoolis. Ülikooli kunstimuuseumis toimuval üritusel esitleb professor Selz kingitud kiilkirjateksti ning peab ettekande kuningas Gudea ajastust.

Professor Gebhard J. Selz on üks maailma tuntumaid ja teenekamaid muistse Sumeri ajalugu, religiooni ja kultuuri uurivaid teadlasi. „Vana Lähis-Ida uuringutes ei leidu tõenäoliselt ühtegi uurijat, kes poleks Gebhard J. Selzi raamatuid ja rohkeid teadusuuringuid kasutanud õppematerjalina või oma teadustöös,“ sõnas Tartu Ülikooli orientalistikakeskuse vanemteadur Peeter Espak. Professor Selzil on pikaajalised teaduslikud ja sõprussidemed Tartu ülikooli orientalistikakeskuse ning usuteaduskonna teadlastega.

Esmaspäeval kunstimuuseumis toimuva ürituse lõpetab arutelu Vana Lähis-Ida uuringute tulevikust, praegusest rollist ning tähendusest ülikoolis, mida modereerib Peeter Espak ja sellel osalevad professor Gebhard J. Selz, Tartu Ülikooli orientalistikakeskuse külalisõppejõud Sebastian Fink, orientalist Märt Läänemets ja Tartu Ülikooli Vana Lähis-Ida uuringute vanemteadur Vladimir Sazonov.

Esitlus, loeng ja arutelu toimuvad inglise keeles.

 

 

Allikas: Eesti Teadusinfosüsteem
Loe kõiki NordenBladet´i “Eesti uudised & info” rubriigi artikleid SIIT