Reklaam:

UUS RAVIMEETOD: Espoos pandi lastele katseliselt kiibid külge

UUS RAVIMEETOD: Espoos pandi lastele katseliselt kiibid külge

NordenBladet — Soomes Espoos pandi laste hambaklambritele katseliselt kiibid külge, et jälgida klambrite kasutamist. Klambreid kasutatakse hambumuse korrigeerimiseks. Edaspidi tahetakse kiipidega varustada kõik klambrid ja asja vastu on huvi tuntud Soome teistes omavalitsustes. Espoos 52 lapse peal tehtud uuring näitas, et laste hambumuse korrigeerimine võtab ettenähtust kauem aega, kui lapsed korralikult oma klambreid ei kanna. See muuda ravi oluliselt kallimaks, vahendab Helsingin Sanomat.

Varem pole Soomes laste hambumuse korrigeerimiseks kuluvat aega mõõdetud. Uuringu tulemus oli aga mõtlemapanev, sest selgus, et paljud patsiendid ei täida ette antud juhiseid. See on uuringu läbi viinud hambaarsti väitel masendav.

Uuringust tuli välja, et lapsed kandsid klambreid vaid ainult poole ettenähtud ajast. Erinevused olid suured. Mõnedes peredes järgiti hoolsalt juhiseid, teistes jälle üldse mitte. Nüüd tahetakse kõik klambrid varustada mikrokiipidega, mis kontrollivad, kas klamber on suus või mitte. Uuringus kasutati samuti klambrite küljes mikrokiipi.

Soomes läbi viidud uuring avaldatakse käesoleval aastal ajakirjas European Journal of Orthodontics. Espoos tahetakse nüüd kiibiga varustada kõikide laste hambaklambrid. Asi otsustatakse käesoleva aasta jooksul. Neil patsientidel, kes klambreid nõuetekohaselt ei kasuta, võidakse ravi lõpetada ja anda võimalus järjekorras järgmisele. Kiibiga varustatud hambaklambrite vastu on huvi tuntud ka Soome teistes omavalitsustes.

Espoos maksab hambumuse korrigeerimine keskmiselt 1400-1700 eurot ja see sisaldab 5 visiiti. Ühe klambri hind on ligi 300 eurot. Kui klambreid suus ei hoita, siis võib visiitide arv tõusta mitmekümneni ja see on kallis.

Avafoto: PexelsReklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service