Reklaam:

ELi terrorismikoordinaator hoiatab: Euroopas on 50000 islamisõdalast, kellest tuhanded on võimelised korraldama rünnakuid

NordenBladet — Euroopa Liidu terrorismikoordinaator Gilles de Kerchove andis neljapäeval hoiatuse nii Suurbritanniale kui teistele Euroopa riikidele: Euroopas on ligi 50 000 islamisõdalast ehk džihadisti, kellest tuhanded on võimelised korraldama terrorirünnakuid.

De Kerchove andmetel on ainuüksi Suurbritannias 25 000 radikaliseerunud moslemit, kellest 3000 on valmis korraldama terrorirünnakuid. Prantsusmaal on radikaliseerunuid 17 000, Hispaanias üle 5000 ja Belgias 2000. Kokku on neid Euroopas üle 50 000, ütles de Kerchove Hispaania väljaandele El Mundo antud intervjuus.

Briti sisejulgeolekuteenistuse MI5 huviorbiidis on 3000 džihadisti ja aktiivsel jälgimisel ligi 500 inimest.

De Kerchove sõnul pole džihadistid korraldanud Euroopas veel küberrünnakuid, aga on tõenäoline, et lähima paari aasta jooksul korraldatakse küberrünnakuid Euroopa tuumaelektrijaamade ja lennuväljade vastu. De Kerchove on veendunud, et terrorirünnakud ei kao Euroopast kuhugi järgmise paarikümne aasta jooksul ning need muutuvad üha jõhkramaks.

De Kerchove sõnul tuleb kõige ohtlikumaid tüüpe valvata 24/7. Euroopa julgeolekuagentuurid aga peavad terrorismi tõkestamiseks tegema senisest tihedamat koostööd. De Kerchove ütles, et Barcelona-sarnaseid terrorirünnakuid on lähiajal Euroopas oodata hulgaliselt.

 

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIIT


Tags assigned to this article:
EuroopaGilles de Kerchovejulgeolek

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service