Eesti Teadusinfosüsteemi lisandus teadusstatistika andmeid koondav ja visualiseeriv keskkond “TeadusSilm“

NordenBladet — TeadusSilm koondab statistilist infot Eesti asutuste ja teadlaste teadus- ja arendustegevuse kohta. Hetkel on avalikustatud TeadusSilma beetaversioon ning oodatud on tagasiside ja ettepanekud selle täiendamiseks. Keskkond on leitav Eesti Teadusinfosüsteemi avalikus vaates lingist „Statistika“.

Otselink: https://www.etis.ee/Portal/ResearchStatistics

Andmed pärinevad Eesti Teadusinfosüsteemist, Statistikaameti ja OECD aruannetest, Rektorite Nõukogu statistikast ning andmebaasidest Eurostat, Web of Science, InCites, Essential Science Indicators ja eCorda. Infot haldab SA Eesti Teadusagentuur.

TeadusSilm annab ülevaate järgmistest näitajatest:

–   Rahastamine. Kulutused teadus- ja arendustegevusele Eestis ja mujal maailmas. Haridus- ja Teadusministeeriumi TAI eelarve ning baasfinantseerimise summad aastate ja asutuste lõikes. Eesti Teadusinfosüsteemi kaudu menetletud konkurentsipõhised uurimistoetused rahastusprogrammide ja valdkondade ning taotlejate vanuselise ja soolise koosseisu lõikes. Eesti asutuste osalus Horisont2020 raamprogrammis. Allikad: Eesti Teadusagentuur, Statistikaamet, Eurostat, eCorda.

–   Teadusprojektid. Eesti asutuste teadus- ja arendusprojektide arv ja rahastus rahastusprogrammide ning valdkondade lõikes. Projektidega seotud isikute arv, vanuseline ja sooline koosseis. Allikas: Eesti Teadusinfosüsteem.

–   Teadusasutused. Eesti teadus- ja arendustegevusega seotud asutuste arv ja evalveeritud asutuste arv. Eesti ülikoolide akadeemiliste töötajate arv ja töötasu. Allikad: Eesti Teadusinfosüsteem, Rektorite Nõukogu statistika.

–   Teadlased. Eesti ja võrdlusriikide teadus- ja arendustegevusega tegelevate isikute arv, tegevusvaldkonnad ning vanuseline ja sooline koosseis. Eestis töötavate välisteadlaste päritoluriigid. Enim tsiteeritud Eesti teadlased. Allikad: Eesti Teadusinfosüsteem, Statistikaamet, OECD, Highly Cited Researchers.

–   Publikatsioonid. Eesti asutustega seotud publikatsioonide arv ja klassifikatsioon ning autorite vanuseline ja sooline koosseis. Riikide võrdlus publikatsioonide arvu, tsiteeringute ja valdkondade lõikes. Koostöö ettevõtete ja teiste riikidega. Open Access publikatsioonide arv. Allikad: Eesti Teadusinfosüsteem, Web of Science, InCites, Essential Science Indicators.

–   Tööstusomand. Eesti asutustega seotud tööstusomandite arv tööstusomandi tüüpide ja patendiameti riikide lõikes. Tööstusomandi autorite vanuseline ja sooline koosseis. Allikas: Eesti Teadusinfosüsteem.

–   Doktorikraadide kaitsmine. Eesti asutustes kaitstud doktoritööde arv kaitsmisaastate, asutuste ja valdkondade lõikes. Doktoritööde autorite ja juhendajate sooline ja vanuseline koosseis. Allikas: Eesti Teadusinfosüsteem.

 


Tags assigned to this article:
Eestiteadusteadusinfoteadusuudised

Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service