Eesti: UUS innovatsiooniprojekt: Kuidas muuta toidutootmine Eestis kliimaneutraalseks?

NordenBladet — Maaeluministeeriumi eestvedamisel alustati möödunud nädalal tööd uue innovatsiooniprojektiga, mille käigus plaanitakse kaardistada seoses rohepöördega põllumajandustootjate ees seisvad katsumused ning otsida uusi, julgeid lahendusi, kuidas muuta toidutootmine aastaks 2035 kliimaneutraalseks.

Ministeeriumi innotiimi juhi Sandra Salomi sõnul on tööga alustamiseks viimane aeg, sest rohepööre kogub kiiresti tuure. „Põllumajandussektor seisab silmitsi suurte katsumustega – kuidas toota piisavalt toitu, panustades samal ajal keskkonna- ja kliimaeesmärkidesse. Meie eesmärk on leida lahendusi, kuidas saaks rohepöördega parimal moel kaasa minna ja rohepööre põllumajandussektori heaks tööle panna,“ ütles ministeeriumi maakasutuspoliitika osakonna nõunik Sandra Salom.

„Innovatsioonitiimi tööd võib lugeda edukaks, kui koostöös põllumajandustootjatega kasvab teadmine, mida ja kuidas kliimamõju vähendamiseks teha saab,“ lisas Salom.

Kliimamuutuste pidurdamine on üks prioriteetseid teemasid nii globaalsel kui ka Euroopa Liidu tasandil. Eesti on oma pikaajalise arengustrateegiaga „Eesti 2035“ seadnud eesmärgiks saavutada aastaks 2050 kliimaneutraalsus, aga ühtlasi ka konkurentsivõimeline ja teadmistepõhine majandus, kus on tagatud turvaline elukeskkond ja võime kliimamuutuste halbu mõjusid vähendada ning häid ära kasutada. Eesmärgi saavutamiseks peavad oma panuse andma kõik sektorid, sealhulgas põllumajandussektor.

Maaeluministeeriumi innovatsiooniprojekti meeskonda kuuluvad ministeeriumi enda töötajatele lisaks eksperdid Keskkonnaministeeriumist, Eesti Taimekasvatuse Instituudist ja Maaelu Edendamise Sihtasutusest.

Tegu on ühega kümnest Riigikantselei ellu kutsutud avaliku sektori innovatsiooniprogrammist. Kõikide meeskondade esimese etapi tööde tulemusi oodatakse mai lõpuks.

 

 


Tags assigned to this article:
Eestimaaelupõllumajandus

Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service