Soomes on täna vabaduse päev – TÄNASEST kaovad paljud koroonapiirangud

Soomes on täna vabaduse päev – TÄNASEST kaovad paljud koroonapiirangud

NordenBladet — Soome kaovad tänasest, 1. oktoobrist paljud koroonapiirangud, mistõttu seda nimetatakse vabaduse päevaks. Oktoobri keskpaigast kaob Soomes üldine kaugtöö soovitus, mis tähendab, et inimesed naasevad töökohtadele.

Tänasest kaovad kogunemiste piirangud. Üle Soome on aga jõus üldised hügieenisoovitused, millega suurendatakse inimeste ohutust. Kohalikud valitsusasutused ja omavalitsused saavad aga vajadusel kehtestada piirkondlikke piiranguid, vahendab Iltalehti.

Eilsest, 30. septembrist hakkas kehtima uus maskisoovitus, mille kohaselt kannavad inimesed näomaski oma äranägemise järgi. Maski kandmist soovitatakse jätkuvalt ühistranspordis ja neil, kes pole koroona vastu täielikult vaktsineeritud.

Vaktsineeritutel soovitatakse maski kanda ühistranspordis ja sellistel puhkudel, kui on palju inimesi lähestikku koos siseruumides. Näomaskide kandmisest võib loobuda koolides.

Valitsus otsustas eile, et alates tänasest saab söögikohtades vabalt laulda ja tantsida. Suurema nakatumise tasemega piirkondades nagu Lõuna-Soomes on alkoholi müük piiratud kella 7-24 ja söögikohad tohivad lahti olla kella 5-1. Neis kohtades on piiratud veel ka külastajate arv ja siseruumides peab kõigil olema istekoht.

Kaugtöö soovitus kaob Soomes 15. oktoobril. Hinnanguliselt on siis kahe doosiga vaktsineeritud 80 protsenti üle 12-aastasest elanikkonnast. Praegu on see vaktsineerituse ulatus 70 protsenti.

Rootsis loobuti praktiliselt kõikidest piirangutest juba käesoleva nädala kolmapäeval vaatamata sellele, et seal on vaktsineeritus madalam kui Soomes.

Avafoto: Pexels

 

Loe ka:
Soomes jõustus täna uus maskisoovitus – mida see tähendab?
Soome: MIDA kujutab endast riigist lahkumise maks, mille valitsus tahab 2023. aastal kehtestada?
Soome: Tarbimislaenu võtjaid ootab Soomes halb üllatus – intressipiirang kaob
Soomes on koroonavaktsiini kahjulike kõrvaltoimete eest makstud välja hulgaliselt hüvitisi – keskmine hüvitise summa on tuhandetes
Soome: Euroopa Liidu kodaniku registreerimine Soomes võib kesta 12-14 kuud
Helsingi ja Tallinna sadamates on väga erinev koroona kontroll + SIIT saad kiirteste pakkuvate ettevõtete kohta infot
Soome valitsus muutis riiklikku koroonatestimise ja -jälitamise strateegiatReklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service