Eesti: Lõppes projekt CICERONE, mille käigus loodi ringmajandusalase koostöö platvorm

NordenBladet — Üleeuroopalise projekti tulemusena valmis platvorm, mis võimaldab ringmajandusprogrammide omanikel teha koostööd ja luua uusi programme, et toetada Euroopa üleminekut ringmajandusele. Projekti Eesti-poolne partner oli Eesti Teadusagentuur.

Horisont 2020 CICERONE (Circular Economy Platform for European Priorities Strategic Agenda) koondas olulisi sidusrühmi, sealhulgas teadust rahastavaid organisatsioone, teadlasi ja ettevõtjaid. Kokku osales projektis 24 partnerit erinevatest Euroopa organisatsioonidest. Ringmajandusega seotud sisulistes küsimustes oli ETAg-il väga tihe koostöö ja tugev toetus Keskkonnaministeeriumi ringmajanduse valdkonna spetsialistidelt. Projekti üritustel ja tegevustes osalesid ka mitmed teised ringmajanduse teemaga seotud Eesti asutused ja ministeeriumid. Projekt kestis 2018. aasta novembrist 2021. aasta märtsini.

CICERONE tegevused toetavad Euroopa üleminekut ringmajandusele. Projekti raames töötati koos enam kui saja osapoolega, peamiselt teadus- ja innovatsiooniprogramme rahastavate ja haldavate asutustega, et aidata  kaasa ühtsetel alustel ringmajandusprogrammide loomisele ja rahastamisele Euroopas. Selleks viidi läbi järgmised tegevused:

30. märtsil toimus lõpukonverents, kus tutvustati projekti tulemusi. Konverents on järelvaadatav siit: https://vimeo.com/531260487

Ringmajanduse teemad on olulisel kohal ka uues Euroopa Horisondi programmis (peamiselt 6. klastris).

 


Tags assigned to this article:
Eestiteadusteadusinfoteadusuudised

Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service