Miks on oluline pöörata tähelepanu küünte välimusele?

Miks on oluline pöörata tähelepanu küünte välimusele?

NordenBladet – Kas teadsite, et küünte välimus võib viidata olemasolevatele terviseprobleemidele? Toitumisspetsialist Fiona Tuck väidab, et küünte välimus peegeldab seda, mis toimub teie organismis. Küünte väljanägemine võib muuhulgas osutada ainetepuudusele, tõsisematele terviseprobleemidele või välistele kahjustustele.

Valged täpid ja triibud
Kui teie küüntel on valged täpid ja triibud küüntel, viitab see tavaliselt tsingi- ja kaltsiumipuudusele. Süües rohkem piimatooteid, rohelisi lehtköögivilju, kõrvitsaseemneid, kanaliha ja punast liha, on võimalik sümptomitest vabaneda.

Vaolised küüned
Ainetepuudus või soolestikuprobleemid võivad küüntel põhjustada vagusid. Vaolised küüned võivad viidata sellele, et teie organism ei saa näiteks piisavalt valku, rauda või tsinki. Toitumisspetsialisti sõnul on oluline jälgida, et toitumine oleks tasakaalustatud.

Väga heledad või sinakad küüned
Küünte värvimuutust ei tohi jätta tähelepanuta. Kui küünejuur on muutunud sinakaks või väga heledaks, võib teie organismis olla probleeme verevarustuse või rauapuudusega. Verevarustust aitab parandada füüsiline liikumine. Rauavaegust saab kindlaks teha vereanalüüsiga. Rauapuuduse korral aitab kõrge rauasisaldusega toiduainete ja/või raualisandi tarbimine.

Aukliku tekstuuriga küüned
Kuigi aukliku tekstuuriga küüned ei ole nii levinud, tasub sellele probleemile kindlasti tähelepanu pöörata. Tegemist võib olla näiteks psoriaasi või juuste väljalangemisele viitava sümptomiga.

Kumerad küüned
Kuigi kumerad küüned on rohkem levinud vanemaealiste hulgas, võib see küünehaigus esineda ka lastel ja noortel. Tihti on näpuotsad laienenud. Toitumisspetsialisti sõnul võivad kumerad küüned osutada kopsu- ja südameprobleemidele.

Kui märkate oma küünte välimuses muutusi, tuleks põhjuste väljaselgitamiseks pöörduda arsti poole.


Avafoto: Pexels
Allikas: dailymail.co.uk


Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service