Reklaam:

USA valitsuse poolt läbi viidud värske uuring: PÄIKSEVALGUS tapab koroonaviiruse väga kiiresti

USA valitsuse poolt läbi viidud värske uuring: PÄIKSEVALGUS tapab koroonaviiruse väga kiiresti

NordenBladet — Päiksevalgus tapab koroonaviiruse väga kiiresti, selgub USA valitsuse poolt läbi viidud värskest uuringust. USA laboriuuringud näitavad, et koroonaviirus ei talu kõrget temperatuuri ja suurt õhuniiskust ja see hävib kiiresti päiksevalguses, vahendab Yahoo news.

Värske uuringu kohaselt on suvel haiguse levimise tõenäosus väiksem, kuna päikest on rohkem. Samas hoiatavad asjatundjad, et see ei tähenda, et haigus päris ära kaob.

Uuringu järgi on päiksevalguses koroonaviirusega nakatumise tõenäosus väiksem, seda eriti pindadelt. Päiksevalgus hävitab viiruse kliiresti, selgub uuringust. Samas hoiatatakse viiruse puhul madala õhuniiskusega kohtade eest nagu seda on lennuki kabiinid.

Kuigi uuringu tulemused on esialgsed, võimaldab uuring siiski anda teatud soovitusi, näiteks selle kohta, et õues on nakatumise tõenäosus väiksem.

Uuringus on märgitud, et kui päiksevalguse mõjul hävis viirus kiiresti, siis ilma päikseta püsis viirus elujõulisena siseruumides 60 minuti vältel. Uuringus viidi viirusega katseid läbi nii sise- kui välistingimustes. Uuringust selgus, et soe ja niiske õhk on viiruse jaoks vähem soodne.

Avafoto: Pexels


Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service