Reklaam:

Eesti: Algav võistlus tõstab esile eestikeelseid ettevõttenimesid

NordenBladet — Algab ettevõttenime võistlus “Ehe Eesti – Eesti ettevõttele eesti nimi“, mille eesmärk on väärtustada eestikeelseid äri- ja ettevõttenimesid ning juhtida inimeste tähelepanu avaliku ruumi võõrkeelestumisele.

Nimevõistluse kuulutavad välja Eesti keelenõukogu ja Emakeele Selts koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumiga. Konkurss toimub juba viiendat korda.

Auhinna ja tunnustuse saab Eesti ettevõtja, kelle äri- või ettevõttenimi on eestikeelne, kõlalt ja kirjapildilt eestipärane ning kujundlik, ütles ministeeriumi keeleosakonna juhataja Piret Kärtner.

Eesti keelenõukogu esimees Birute Klaas-Lang märkis, et varasemad konkursid on andnud tunnistust sellest, et meie tootmis- ja teenindusettevõtted, vabaühendused, aga ka haridus- ja kultuuriasutused kannavad toredaid ja tabavaid, vaimukaid ja sisukaid eesti nimesid. „Ootame, et neid saaks järjest rohkem, et näeksime neid üheskoos tänavapilti ja veebimaastikke eestipäraseks kujundamas. Väga oodatud on kandideerima ka uustulnukad, idufirmad ja õpilasfirmad,“ sõnas Klaas-Lang.

Nimevõistluse auhind antakse välja viies kategoorias: 1) tootmisettevõte; 2) teenindusettevõte (sh kaubandus, toitlustus, majutus); 3) vabaühendus; 4) haridus- ja kultuuriasutus (huvikoolid, raamatukogud, rahvamajad jms); 5) aasta uustulnuk (registreeritud võistluse tähtajale eelneva aasta jooksul).

Kandideerida saab iga tegutsev ning Eestis registreeritud ettevõte.

Kandidaate võivad esitada kõik ettevõtjad ja füüsilised isikud SIIN või Emakeele Seltsi kodulehe kaudu (www.emakeeleselts.ee) või seltsi postiaadressil Roosikrantsi 6, 10119 Tallinn.

Kandidaatide esitamise tähtaeg on 15. september 2020.

Võistluse tulemused tehakse teatavaks oktoobris.

Žüriisse kuuluvad Emakeele Seltsi, Eesti Keelenõukogu, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Keeleinspektsiooni ning Eesti Väike- ja Keskmiste Ettevõtete Assotsiatsiooni esindajad.

2019. aasta võitjad olid OÜ Päevapoeg tootmisettevõtte kategoorias (ära märgitud ka Tuisumasin OÜ ning Mesisuu (OÜ Patisserie)), Nelijakk OÜ teenindusettevõtte kategoorias (ära märgitud ka Itivana OÜ, Raba! (Sidrunhein OÜ), OÜ Udujoon ning lemmikloomapood Urr ja Nurr (Orhidaalia OÜ)), MTÜ Vaimupuu vabaühenduste kategoorias (ära märgitud ka Luumisõ Kõrd MTÜ ning Ujur MTÜ), Künnimees OÜ haridus- ja kultuuriasutuste kategoorias (ära märgitud ka OÜ Okkad ja Tolm) ning OÜ Viljahunt aasta uustulnuka kategoorias (ära märgitud ka Keelevaatleja MTÜ).

 Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service