Reklaam:

Operatsioonil Barkhane teenivad Eesti kaitseväelased tähistasid Malis Eesti Vabariigi aastapäeva

NordenBladet — Malis terrorismivastasel operatsioonil Barkhane teenivad Eesti kaitseväelased tähistasid Eesti Vabariigi aastapäeva piduliku rivistusega ja võtsid omavahel mõõtu Eesti-teemalises viktoriinis.

„Eesti kontingendi nimel tänan meie lähedasi ja sõpru vankumatu toetuse eest. Teie toetus on meile sõduritele vajalik ja oluline,“ ütles kontingendi vanem major Allar Eesmaa. „Loodan, et kõigil kodus ja võõrsil oli meeleolukas Eesti Vabariigi aastapäev, mille veetsite sõpradega nagu meie siin liitlastega,“ lisas major Eesmaa.

Eile hommikul Gao baasis toimunud Eesti Vabariigi aastapäeva pidulikul rivistusel pidas kõne eestlastega koos teeniva Prantsuse Võõrleegioni pataljoni ülem kolonel Arnaud Guerry ning major Allar Eesmaa, kes andis kontingendi allohvitseridele üle Eesti kaitseväe juhataja poolt omistatud uued auastmed. Õhtul korraldas Vabariigi aastapäeva õhtusöögi Eesti toetuselement NSE-5, kes pakkus Eestist saadetud A´Le Coqi kalja ja alkoholivaba õlut, Salvesti poolt saadetud seljankat ja pitsat. Õhtusöögi osaks oli Eesti-teemaline viktoriin, millest võtsid osa ka Gao baasis teenivad Prantsuse, Suurbritannia ja Taani sõjaväelased.

Operatsioonil Barkhane teeniv Eesti kontingent elab Malis Prantsusmaa baasis, kus teenib üle 1500 sõjaväelase. Lisaks jalgsi ja soomustatud patrullide läbiviimisele transportööridel SISU XA-188 EST peavad Estpla-34 sõdurid mehitama oma baasi pääslaid ja vaatlusposte ning täitma kiirreageerimis-üksuse ülesandeid. Rahvuslik toetuselement NSE-5 toetab Estpla-34 logistikaalaselt, jalaväerühm ja toetuselement alluvad operatsioonipiirkonnas kontingendi vanemale. Eesti üksuste rotatsioonid Malis kestavad neli kuud ja Estpla-34 saabub koju 2020. aasta aprillikuus, kui Malis on ülesanded üle antud järgmisele üksusele.

Prantsusmaa operatsiooni Barkhane eesmärk on toetada viie Saheli regiooni riigi (Mauritaania, Mali, Burkina Faso, Niger, Tšaad) võitlust islamiäärmuslastega ja selle eesmärk on piirkonnas stabiilsuse loomine ning Euroopat puudutavate probleemide, näiteks terrorismivastane võitlus ja ebaseadusliku immigratsiooni ohjamine.

 

Allikas: Eesti Kaitsevägi
Loe kõiki NordenBladet´i “Eesti uudised & info” rubriigi artikleid SIIT


Tags assigned to this article:
BarkhaneEestiEesti kaitsevägiKaitsevägi

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service