Reklaam:

USA toidu- ja ravimiamet kiitis heaks esimese ravimi laste maapähkliallergia raviks – Palforzia on mõeldud 4–17-aastastele lastele

NordenBladet — USA toidu- ja ravimiamet kiitis veebruari algul heaks esimese ravimi laste maapähkliallergia raviks. Ravim Palforzia on mõeldud 4–17-aastastele lastele ja selle eesmärk on vähendada allergilist reaktsiooni maapähklitele, vahendab CNN.

Lapsed peaksid ohutuse tagamiseks endiselt üritama vältida kokkupuudet maapähklitega, ütleb ravimiameti uuringute keskuse direktor dr Peter Marks. Maapähklite vältimine ja ravimi kasutamine peaksid viima ohtliku allergilise reaktsiooni riski võimalikult madalale.

Ameerika allergia, astma ja immunoloogia kolledži andmetel on maapähklite suhtes allergilised enam kui 2,5 protsenti kõigist Ameerika lastest. Allergikute jaoks võib kokkupuude maapähklitega põhjustada selliseid sümptomeid nagu krambid, seedehäired, nõgestõbi, kõri turse, minestamine või pearinglus. Maapähkliallergia võib mõnel juhul lõppeda ka surmaga.

Uus ravi toimib põhimõttel, et laseb organismil kokku puutuda maapähkli valgu miniannustega, kuni keha saavutab tolerantsi.

Pärast kuid kestnud ravi olid kaks kolmandikku lastest võimelised sööma kaks maapähklit, nii et neil ei tekkinud selle tõttu allergilist reaktsiooni.

 


Tags assigned to this article:
allergiaarstarstiabimaapähklidPalforziatervis

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service