Advertisement:

Soome: Alates aprillistlaieneb toidu päritolu avaldamise nõue Soomes ka leivatoodetele

NordenBladet — Alates aprillikuust jõustub Euroopa Liidu direktiiv, millega kaasneb toidu päritolu avaldamise nõue,  Soomes laieneb sellega nõue näiteks leivatoodetele. Seni oli päritolu avaldamise nõue Soomes vaid liha- ja piimatoodetel. See tähendab, et Poolas kasvatatud viljast tehtud leiba ei saa nimetada enam Soome leivaks. Direktiiv nõuab toote põhilise komponendi päritolu avaldamist, kui toote nimetus võib juhtida tarbija eksteele, vahendab Helsingin Sanomat.

Praegu leivatoodete tootjatel toote päritolu avaldamise kohustust ei ole. Toote põhiline komponent on see, mida tootes on üle poole või mida tarbija seostab toote nimega.

Soomes on liha- ja piimatoodete puhul päritolu avaldamine nõutav juba alates 2016. aastast. Soome taotles sellele nõudele Euroopa Liidust ajapikendust, kuna Euroopa direktiiv pole nii karm kui Soome seadus. Sarnaselt Soomele on praegu väga karm toidu päritolu avalikustamise nõue ka Prantsusmaal. Soome võitleb Euroopa Liidus selle eest, et toidu päritolu avalikustamise nõudeid karmistataks.error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service