Advertisement:

Greta Thunberg: Me paneme maailma liidrid seina äärde

NordenBladet — Rootsi 16-aastane kliimasõdalane Greta Thunberg ütles, et maailma liidrid pannakse seina äärde, kui nad ei tegele piisavalt agaralt kliima soojenemise probleemiga. Thunbergi kõnet saatsid rahvahulkade tormilised kiiduavaldused. Thunberg ütles eile Torinos toimunud kliimameeleavaldusel, et 2020. aasta peab olema tegutsemise aasta, kui planeeti tahetakse päästa. Ta saabus Torinosse Madriidist, kus toimus ÜRO kliimakonverents, vahendab Daily Mail.

Thunberg ütles, et kardab, et Madriidi konverents ei suutnud kliimaprobleemi lahendada. Ta lisas, et maailma juhid hiilivad kohustustest kõrvale. Seetõttu peab sekkuma rahvas ja juhte selleks sundima. „Me paneme nad seina äärde ja sunnime neid tegutsema,” ütles Thunberg.

Thunberg ütles, et vanemad inimesed lükkavad kliima probleemid nooremate kaela, justkui oleks noored selles süüdi. Thunbergi sõnul käituvad vanemad inimesed nii, nagu tulevikku ei oleks olemas, aga tulevik on olemas. Thunberg ütles, et noored peavad ärkama ja endale tuleviku välja võitlema.


Tags assigned to this article:
Greta Thunberg

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service