Reklaam:

Norra kohus mõistis endise kalandusministri Svein Ludvigseni kolme asüülitaotleja seksuaalse kuritarvitamise eest viieks aastaks vangi

NordenBladet – Norra kohus mõistis riigi endise kalandusministri ja maakonna juhi Svein Ludvigseni (72) kolme asüülitaotleja seksuaalse kuritarvitamise eest viieks aastaks vangi, vahendab YLE Uutiset.

Kuriteod pandi toime aastatel 2011–2017, kui Ludvigsen töötas Tromsi maakonna juhina, teatas prokurör Tor Börge Nordmo.

Ajalehe VG andmetel olid tema ohvrid noored mehed, kes olid Norrasse tulnud üksi. Üks nendest oli ka kerge vaimse puudega. Ludvigsen kohtus ohvritega oma kodus ja maamajas, hotellides ning ka Tromsøs maakonnajuhi ametiruumides.

Ohvrid rääkisid kohtus, et Ludvigsen oli pakkunud seksi eest korterit ja tööd. Nad nõustusid, sest arvasid, et nende varjupaigataotlus jääb muidu rahuldamata.

Aastatel 2001–2005 töötas Ludvigsen kalandusministrina. Ta eitab kõiki süüdistusi. Tõsi, nüüd juba pensionil olev poliitik tunnistas, et oli ühe mehega kolm korda seksinud, kuid seda vastastikusel nõusolekul. Seetõttu ei olevat ta teinud midagi seadusevastast. Ludvigsen lubas kohtuotsuse vaidlustada.

 

 


Tags assigned to this article:
NorraSvein Ludvigsen

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service