Reklaam:

Lapimaa puhkemaja põlengus hukkunud olid kõik ühe pere lapsed

NordenBladet — Lapimaa puhkemaja põlengus hukkunud kolm last olid kõik ühe pere õed-vennad. Pere vanim laps magas puhkemaja allkorrusel ja oli ainus, kes pääses põlevast majast eluga. Tulekahjust pääsenu oli politsei info kohaselt peaaegu täisealine, tema nooremad õed-vennad jäid aga tulle. Lastega oli kaasas ka üks täisealine inimene, aga teda polnud õnnetuse hetkel kohal, vahendab Yle.

Nädalavahetuse jooksul kuulati üle nii lastega kaasas olnud täiskasvanu, tulekahjust pääsenud laps kui ka puhkemaja omanik. Praegu tegeletakse sündmuskoha tehnilise ekspertiisiga.

Tegemist oli Lõuna-Soome perega, kes oli Kittilä vallas Levis asuva puhkemaja üürinud puhkuse ajaks. Tulekahju puhkes seni teadmata põhjustel ööl vastu reedet. Kuritegu ega hooletust põlengu puhul siiski ei kahtlustata.

Õnnetuskoht on Levi keskuse ligidal Levitundru põhjapoolses osas Hankatiel. Tulekahju oli võimas ja arenes kiiresti. Kohapeal tegeleb põlengu põhjuste väljaselgitamisega 6-8 inimestest koosnev ekspertide grupp.

Levi põleng on Soomes väga haruldane. Selliseid suuri inimohvritega tulekahjusid on Soomes on olnud viimastel aastatel mõni üksik. Sellised õnnetused uuritakse kõik põhjalikult läbi, et vältida sarnaste asjade kordumist tulevikus. Õnnetuste põhjalikud uuringud kestavad tavaliselt 6-9 kuud.

 

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIITerror:
Copyright © NordenBladet 2008-2019 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service


blog.tr.ee