Helsingis tuli välja mitu ebaseaduslikku lasteaeda, mis kinni pannakse

NordenBladet — Linn on saatnud mitmele eralasteaiale kirja, et ebaseaduslik asutus tuleb kinni panna. Lauttasaaris asuv Ankkalampi lasteaed pannakse kinni sel neljapäeval ning veel seitset lasteaeda ähvardab sulgemine. Helsingis tegutseb mitmeid lasteaedu, mille puhul pole vastavat ehitusluba. Ankkalampi on tegelenud lastehoiuga aastaid ilma, et selleks oleks täidetud kõik tingimused, vahendab Helsingin Sanomat.

Linna ehitusjärelvalve selgitab praegu kaheksa ebaseadusliku lasteaia tegevust. Asi sai alguse Lauttasaarist, kus ebaseaduslik tegevus tuli välja jaanuari keskel. Uurimise käigus on selgunud, et mõni lasteaed on ebaseaduslikult tegutsenud kümmekond aastat. Ettevõttel Ankkalampi on Helsingis kokku 15 lasteaeda.

Linna ehitusjärelvalve on ebaseaduslikult tegutsevatele lasteaedadele saatnud välja kirjad, milles nõutakse trahvi ähvardusel lubamatu tegevuse lõpetamist. Lõpliku otsuse sulgemise kohta teeb linna keskkonnakomisjon.

Ankkalampi on edukas ettevõte, firma käive on aastatel 2014-2017 kasvanud miljonist eurost viie miljonini. Firma kasum on kasvanud 35 000 eurost 229 000 euroni. Ettevõtte juht Heidi Ruhala on ka selle omanik. Ta ei soovinud teemat kommenteerida.

Lasteaia sulgemise otsus tuli üllatusena lapsevanemetale, kes ei tea nüüd, kuhu oma laps panna.

Ebaseaduslikud lasteaiad tegutsevad ruumides, millel pole vastavat ehitusluba. Seetõttu pole kindel, et need vastavad lasteaedadele kehtestatud turvanõuetele. Ankkalampi lasteaed Lauttasaaris näiteks tegutseb endistes laoruumides ja selle puhul pole kindel, kas sinna pole jäänud asbesti või muude kahjulike ainete jääke.

Muud Ankkalampi lasteaiad tegutsevad endistes äri- ja bürooruumides. On võimalik, et seal pole ventilatsioon piisav. Samuti ei pruugi seal olla piisavalt varuväljapääse.

Helsingi linn tunnistab ka ise puudust, et pole varem lasteaedade puhul ehituslubade olemasolu kontrollinud. Loodeti selle peale, et teenusepakkuja vastutab ise, et kõik oleks korras.

Lauttasaari lasteaed on endises tööstushoones tegutsenud pool aastat. Selle puhul selgus, et ruumid pole piisavalt tuleohutud. Ventilatsioon on ehitatud 1975. aastal lao tarbeks.

Helsingis käib eralasteaedades ligi 3500 last ja linna lasteaedades ligi 25 000 last.

 Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service