Mikko osaleb Viinis võrdõiguslikkuse-teemalisel OECD kohtumisel: Üks demokraatia näitajaid on naiste osalus juhtimises, seda nii poliitikas kui ka ettevõtluses

NordenBladet — Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni liige Marianne Mikko esineb Austrias Majanduskoostöö ja Arengu Organisatsiooni (OECD) ekspertide kohtumisel, kus tähelepanu keskmes on võrdõiguslikkus ja naiste roll poliitikas.

Mikko sõnul keskendutakse kohtumisel küsimusele, kuidas head valitsemist edendada. „Üks demokraatia näitajaid on naiste osalus juhtimises, seda nii poliitikas kui ka ettevõtluses. Tähtis on silmas pidada, et naisi kaasamata ei ole riik jätkusuutlik,“ ütles Mikko.„Ma usun, et kaasavas ühiskonnas elavad inimesed on õnnelikumad, tolerantsemad ja nii ka konkurentsivõimelisemad. Seda seetõttu, et kõik ühiskonnaliikmed saavad oma võimeid rakendada. Kaasavad ühiskonnad suudavad paremini ka kriise lahendada,“ lausus Mikko.

Marianne Mikko on Euroopa Liidu asjade komisjoni esindaja Euroopa soolise võrdõiguslikkuse instituudi sootundlike parlamentide pilootprojektis.

 

Allikas: Eesti Riigikogu

 


Tags assigned to this article:
EestiMarianne MikkoOECDriigikogu

Reklaam:
Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service