NordenBladet — Soomes valmib paari aasta jooksul lahendus, mille kaudu hakatakse inimestele telefoni teel jagama infot terroriohu kohta. Tegemist on inimeste hoiatamisega sarnaste juhtumite puhul nagu oli Turu terrorirünnak. Mobiiliäpi kaudu on võimalik inimesi hoiatada teatud piirkonnas liikumise eest, vahendab Kaleva.

Häirekeskuse hallatava mobiiliäpi 112 juurde luuakse täiendus, mille abil on võimalik saata kasutajatale reaalajas sõnumeid. Teadete saamiseks peab mobiili olema alla laetud vastav rakendus.

Turu rünnaku puhul tegeles inimeste eemalhoidmisega ohupiirkonnast politsei. Pussitamises hukkus kaks ja sai vigastada kaheksa inimest.

Sama sõnumit, mida Turus jagasid politseinikud, on võimalik edasi anda ka mobiilirakenduse kaudu. Rakendus ei asenda siiski ametlikke infokanaleid, see on täiendav teenus.

Reaalajas teateid võidakse tulevikus anda ka muude õnnetusjuhtumite kohta. Lisaks paranevad võimalused abistada hätta sattunud inimesi.

112 Suomi mobiiliäpi on alla laadinud juba 1,2 miljonit soomlast ja selle kaudu on tehtud 60 000 hädakõnet. Kui teha kõne selle äpi kaudu, siis saadetakse häirekeskusse automaatselt helistaja täpne asukoht. Rakenduse lõi IT-firma Digia koostöös häirekeskusega ja see töötab Windowsi, Androidi, iPhone’i ja Jolla telefonides.

 

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki NordenBladet´i “Soome uudised & info” rubriigi artikleid SIIT