Siret Kotka-Repinski: Valitsuse otsus peegeldab rahva tahet

NordenBladet — 6.juulil peetud valitsuse istungil otsustati, et ühinemisettepanekutest nelja Lääne-Virumaa valla vahel loobutakse ning omavahel liituvad Haljala ja Vihula vald ning Rakvere ja Sõmeru vald, kes juba eelmise aasta lõpuks samasugused omapoolsed ettepanekud esitasid. Riigikogu liikme Siret Kotka-Repinski sõnul peegeldab valitsuse otsus rahva tahet.

Lääne-Virumaa piirkonna juhatuse liikmena on Kotka-Repinski rõõmus, et valitsus ei otsustanud silmaklappidega 5000 elaniku piiri püüdma minna, vaid lähtus reaalsest piirkondlikkust olukorrast. „Ka Keskerakonna Lääne-Virumaa piirkonna juhatus oli pigem seisukohal, et tekiksid kaks eraldi omavalitsust,“ sõnas riigikogulane. „Omavalitsused korraldasid pärast rahandusministeeriumist tulnud ühinemisettepanekut oma elanike hulgas küsitluse, mille tulemusena oldi kategooriliselt hiigelvalla loomise vastu,“ lisas Kotka-Repinski, kelle sõnul polnud kellegi huvides see, et tekiks suur Harjumaalt Ida-Virumaani ulatuv omavalitsus.

„Sellisel kujul oleks neljal omavalitsusel puudunud ühised huvid ja koostööpunktid, mistõttu oleks ühiste vallana töö alustamine olnud väga keeruline,“ märkis Kotka-Repinski, kes leidis, et selliste erandite abil antaksegi haldusreformile sisu. Tema sõnul on Keskerakond olnud kogu haldusreformi vältel selle vastu, et sundliitmistel lähtutaks ainult inimeste arvust. Valitsuse otsus näitab, et valitsus arvestab kohaliku kogukonna seisukohtadega.

Istungil otsustati, et lõpetatakse viimase nelja lahtiseks jäänud ühinemisettepaneku menetlemine ning sellisel kujul neid lõpuni ei viida. Erandi said seega Haljala ja Vihula vald, kes koonduvad Haljala valla nime alla ning elanike arvuks on 4389. Rakvere ja Sõmeru vald koonduvad Rakvere valla nime alla ning seal on elanikke 5583.

Omavalitsuste piiride ja nimede muudatused jõustuvad pärast kohalike valimiste tulemuste väljakuulutamist oktoobris 2017.

 

Allikas: Eesti Riigikogu

 


Tags assigned to this article:
EestifraktsioonriigikoguSiret Kotka-Repinski

Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service