Soome tarbijate kindlustunne rekordkõrgel – arvamus nii enda kui Soome majanduse kohta on paranenud

OHMYGOSSIP — Soome tarbijate kindlustunne kerkis märtsis rekordkõrgele. Kindlustunne on aja jooksul mõõdetutest kõrgeim – viimati oli kindlustunne nii kõrgel 2010. aasta septembrikuus.

Aasta tagasi samal ajal oli kindlustunne poole madalam, vahendab Soome Statistikaamet. Pikaajalisest keskmisest on kindlustunne praegu kaks korda kõrgem. Andmed põhinevad Statistikaameti tarbijabaromeetri uuringul, mille käigus küsitleti märtsikuu algul 1191 inimest üle Soome. Kõrge kindlustunne tähendab, et inimeste arvamus nii enda kui Soome majanduse kohta on paranenud. Inimesed peavad praegust aega eriti soodsaks laenamiseks, aga mitte eriti kestvuskaupade ostmiseks ja säästmiseks. Töötuks jäämise risk on oluliselt vähenenud.

Märtsis arvas 46% soomlastest, et Soome majanduse olukord läheb eeloleval aastal paremaks. Ainult 11% arvas, et majanduse olukord läheb halvemaks.

Tarbijate ootused enda ja Soome majandusele järgneva aasta jooksul. Sinine joon – oma majapidamine, kollane joon – Soome majandus. Allikas: Statistikaamet

 

Allikas: Eestinen.fi
Loe kõiki OHMYGOSSIP´i uudiseid SIITReklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service