Leedu kuulutas Venemaa terroristlikuks riigiks

NordenBladet — Leedu parlament tunnistas täna teisipäeval, 10. mail ühehäälselt Venemaa sõja Ukraina vastu genotsiidiks. Ühtlasi kuulutas Leedu parlament Venemaa terroristlikuks riigiks, vahendab lrt.lt.

Parlamendi resolutsioon võeti vastu 128 poolt- ja mitte ühegi vastu- ega erapooletu häälega. „Venemaa relvajõud ja palgasõdurid on toime pannud massilisi sõjakuritegusid Ukraina territooriumil, eelkõige Butšas, Irpinis, Mariupolis, Borodjankas ja Hostomelis,” seisab otsuses.

Parlamendis kinnitatud dokumendi kohaselt on „eesmärk täielikult või osaliselt hävitada Ukraina rahvas ja murda selle vaim, tappes terveid perekondi, sealhulgas lapsi, röövides ja vägistades inimesi ning mõnitades neid ja mõrvatute surnukehi.”

„Leedu Seim tunnistab Vene Föderatsiooni relvajõudude ja selle poliitilise ja sõjalise juhtkonna […] täiemahulist relvastatud agressiooni – sõda – Ukraina vastu kui genotsiidi Ukraina rahva vastu,” on kirjas dokumendis.

Samuti rõhutatakse, et kõik kurjategijad tuleb vastutusele võtta ja et rahvusvaheline üldsus peab looma Venemaa kuritegude uurimiseks ja hindamiseks rahvusvahelise erikohtu.

„Venemaa Föderatsioon, mille relvajõud teadlikult ja süstemaatiliselt tsiviilsihtmärke sihivad, on riik, mis toetab ja paneb toime terrorismi,” seisab dokumendis.

 

 

 


Tags assigned to this article:
Leedu

Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service