Eesto: ​​Positiivsete kiirtestide arv koolides on jäänud viimastel nädalatel stabiilseks

NordenBladet — Haridus- ja Teadusministeeriumile edastatud andmete põhjal sai sel nädalal üld- ja kutsekoolides positiivse kiirtesti tulemuse kokku 5293 testitud õpilast ja õpetajat. Distantsõpet rakendavate koolide hulk on võrreldes eelmise nädalaga pisut kasvanud. Tervikuna olid sel nädalal distantsõppel 16 kooli õpilased.

​​Haridus- ja teadusminister Liina Kersna sõnul on selle nädala kiirtestimise tulemused sarnased eelmise nädalaga. „Üldhariduskoolide õpilaste seas on nakatumine viimastel nädalatel pisut langenud, aga koolitöötajate hulgas on väike kasv,“ ütles minister Kersna. „Soovitan koolidel anda uuel nädalal enne koolivaheajale minemist õpilastele testid koju kaasa, et kõik saaksid koolivaheaja lõpus kodus enne õppetööle naasmist oma nakkusohutust kontrollida.“

Ministeerium on eelmise aasta novembrist alates toimunud kooliperede kiirtestimise kohta kogunud regulaarselt tagasisidet. Sel nädalal andsid küsitlusele vastanud koolid teada 5293 positiivsest kiirtestist, eelmisel nädalal 5729st. Üldhariduskoolides sai positiivse testitulemuse kokku 4057 õpilast ja 834 töötajat, kutsekoolides aga 307 õpilast ja 95 töötajat.

Üldhariduskoolides oli positiivsete kiirtestide osakaal 3,9% testitud õpilastest ja 4,7% töötajatest (eelmisel nädalal vastavalt 4% ja 4,4%), kutsekoolides oli positiivseid kiirteste 2,7% õpilastel ja 4,2% töötajatel (eelmisel nädalal vastavalt 2,7% ja 4,6%).

Tõenäoliselt on tegelik nakatunute arv suurem, kui kiirtestimise andmed näitavad, sest mitmed koolid ei pea arvestust kodus tehtud testitulemuste üle või nendivad, et kõigi nakatunute kohta ei spruugi info kodudest koolini jõuda.

Kokku testiti küsitlusele vastanud koolides ligi 116 000 õpilast ja 20 000 töötajat. Keskmiselt testiti üldhariduskoolides 74% õpilastest ja 79% töötajatest (eelmisel nädalal vastavalt 75% ja 81%) ning kutsekoolides 60% tasemeõppe õpilastest ja 77% töötajatest (eelmisel nädalal vastavalt 60% ja 81%).

Koole, kus ükski õpilane ei saanud positiivset kiirtesti tulemust, oli kokku 99, sh 68 kooli, kus ka ühegi töötaja kiirtesti tulemus polnud positiivne. Eelmisel nädalal oli selliseid koole vähem. Enam kui 30 positiivset kiirtesti leiti nädala jooksul 43 üldhariduskoolis ja 5 kutsekoolis, mida on pisut rohkem, kui eelmisel nädalal.

Jätkuvalt testib enamus koole (ligi 60% üldhariduskoolidest ja 90% kutsekoolidest) kõiki töötajaid ja õpilasi, kes on koolis ja kelle testimiseks on lapsevanemad loa andnud. Kasvanud on koolide osakaal, kus ei testita COVID-19 hiljuti läbipõdenuid. Sarnaselt eelmistele nädalatele testib enamus koole õpilasi kaks korda nädalas koolimajas, kuid kasvanud on koolide arv, kes testisid õpilasi ja/või töötajaid nädala jooksul kolm või rohkem korda.

Distantsõppe rakendamine koolides ja distantsõppel olevate õpilaste arv on võrreldes eelmise nädalaga pisut kasvanud – 82% üldhariduskoolidest ja 66% kutsekoolidest distantsõpet ei rakendanud. Kõik õpilased olid distantsõppel 16 koolis (eelmisel nädalal 14). 8 koolis oli distantsõppel üks või mitu kooliastet, kuid mitte kogu kool ja 37 koolis üks või mitu klassi/gruppi, kuid mitte ükski kooliaste tervikuna. 31 koolis olid distantsõppel ainult haigestunud õpilased. Kokku oli distantsõppel sel nädalal hinnanguliselt 10 000 õpilast (eelmisel nädalal ca 9000).

Info põhineb ministeeriumi küsitlusele vastanud 455 üldhariduskooli ja 29 kutsekooli andmetel (88% üldhariduskoolidest ja 91% kutsekoolidest).

Haridus- ja Teadusministeerium on üldhariduskoole antigeeni kiirtestidega varustanud alates 1. novembrist 2021 ja kutsekoole alates 1. detsembrist 2021, et koolid saaksid iga nädal regulaarselt oma õpilasi ja personali testida. Iga nädal on koolidelt kogutud ka tagasisidet kiirtestimise kohta, et olla kursis kohapealsete oludega.

 Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service