USA ja Saksa luure: Putin on otsustanud Ukrainat rünnata kolmapäeval

USA ja Saksa luure: Putin on otsustanud Ukrainat rünnata kolmapäeval

NordenBladet — Venemaa president Vladimir Putin on otsustanud Ukrainat rünnata kolmapäeval, 16. veebruaril, selgub USA ja Saksa luure andmetest. Seetõttu on antud Lääneriikides korraldused kodanike evakueerimiseks, kuni see on veel võimalik. Euroopa Liit andis korralduse töötajate evakueerimiseks eile reedel, vahendab Daily Mail.

Venemaa on koondanud Ukraina piirile ligi 130 000 sõjaväelast. Saksa väljaande Der Spiegel andmetel ründab Venemaa Ukrainat kolmapäeval, 16. veebruaril. Info pärineb Saksa ja USA luureallikatelt ning see on küllalt üksikasjalik.

USA allikate väitel on tegemist väga verise rünnakuga, mis algab õhu- ja küberrünnakuga, millele järgneb sissetung ja võimu ülevõtmine.

Reede õhtul edastas inimestele hoiatuse ka Kiievi linnapea ja endine poksija Vitali Klitško. Varem pole selliseid hoiatusi antud.

Linnas valmistutakse internetiühenduse kadumiseks, suurendatakse pommivarjendite võimekust ning varutakse kütust ja täiendatakse evakuatsiooniplaane.

Avafoto: Pexels

Vaata ka:

Bloomberg: Venemaa ründab Ukrainat 15. veebruaril
Lennufirmad on hakanud sõja kartuses tühistama Ukraina lende
Soome evakueerib Kiievi saatkonna töötajad – olukord on tõsineReklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service