Lennufirmad on hakanud sõja kartuses tühistama Ukraina lende

Lennufirmad on hakanud sõja kartuses tühistama Ukraina lende

NordenBladet — Lennufirmad on sõjalise konflikti kartuses hakanud tühistama Ukraina lende. Kardetakse, et kordub 8 aasta tagune juhtum, mil Ukraina kohal tulistati alla reisilennuk 298 inimesega pardal. Nii teatas Hollandi lennufirma KLM, et tühistab kõik Ukraina lennud. Ukraina omakorda on asunud piirama sissepääsu Venemaalt, vahendab Daily Mail.

Saksa Lufthansa teatas pühapäeval, 13. veebruaril, et kaalub samuti Ukraina lendude tühistamist.

Laupäeval tekitas palju elevust juhtum, kus Ukraina lennufirma SkyUp oli sunnitud maanduma Moldovas, kuna lennuki omanikust liisingufirma keelas ära sisenemise Ukraina õhuruumi.

Hoiatatakse, et Ukrainast võib varsti saada lennukeelutsoon, kuhu reisi- ja kaubalennukitel pole lubatud siseneda. On üsna tõenäoline, et alates tänasest (esmaspäevast 14.02) peatatakee Ukrainaga igasugused kommertslennuühendused.

Olukorda Ukrainas on halvendanud Venemaa Rootsi suursaadiku sõnad, kus ta märkis, et „Putinit ei huvita Lääne sanktsioonid, kui rünnatakse Ukrainat”. Suursaadik Viktor Tatarintsev ütles Rootsi väljaandele Aftonbladet, et „mida rohkem Lääs survestab Venemaad, seda tugevam on Venemaa vastus”.

Suursaadiku väitel saab Venemaa tänu sanktsioonidele ise paremini hakkama ja Lääs ei mõista Venemaad. „Me oleme teistest vähem sõltuvad ja suurendame eksporti. Meil pole küll Itaalia ja Šveitsi juustusid, aga me oleme õppinud tegema sama häid juustusid Itaalia ja Šveitsi retseptide järgi.”

Sõjaline konflikt Venemaa ja Ukraina vahel võib asjatundjate väitel puhkeda iga hetk.

Avafoto: Kiiev, Ukraina (Pexels)

 

 


Tags assigned to this article:
UkrainaVenemaa

Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service