Soome: Nakkushaiguste seaduse ajutiste pügalate kehtivust pikendati kuni 2022. aasta juunikuu lõpuni

NordenBladet — Nakkushaiguste seaduse ajutiste sätete kehtivusaega pikendatakse suures osas 2022. aasta juuni lõpuni. President kiitis 22. detsembril 2021 heaks nakkushaiguste seaduse ajutise muutmise seaduse.

Laiendatakse toitlustusasutuste tegevuse ajutise piiramise ja kontrolli sätteid. Lisaks säilitatakse reisijateveo ja muude teenuste hügieeni erikohustuste ning tegevuse ajutise piiramise sätted, kui epideemia olukord seda nõuab.

Jätkatakse koroonapassiga seonduva regulatsiooniga ning täpsustatakse koroonapassi kasutamise regulatsiooni, võimaldades passi kasutamise kogu avaliku ürituse ja ruumi lahtiolekuajal. Lisandub uus ajutine säte omavalitsuste kohustuse kohta väljastada väljaspool EL-i vaktsineeritutele EL-i digitaalne koroonavaktsiini tõend.

Jätkatakse sätetega turvaliseks piiriületuseks COVID-19 pandeemia korral. Soome saabuvatelt isikutelt nõutakse endiselt enne Soome sisenemist kas tunnustatud tõendit koroonaviiruse haiguse läbipõdemise kohta viimase kuue kuu jooksul, tõendit tunnustatud vaktsiinikuuri läbimise või negatiivse tulemusega koroonatesti tõendit.

Testi tegemise kohustus 72–120 tunni jooksul pärast piiriületust kehtib neil, kellel on eelnev testi tõend või kes sooritavad testi pärast Soome saabumist või kes on läbinud vaid osalise vaktsiinikuuri. Teatud isikute gruppide kohta kehtib nagu praegugi erand, mille kohaselt pole neil kohustust esitada tõendit ega teha COVID-19 testi, kuid riike ja piirkondi puudutav erand ning valitsuse vastavate määruste tegemise õigus kaotatakse.

Nakkushaiguste seadus määratleb piiriülesed tervisekaitsemeetmed ning piiriületuse tingimused on eraldi reguleeritud. Valitsuse 16. detsembri otsuse kohaselt on pikendatud Soomes kehtivaid piiranguid välispiiril ja karmistatud tervisekaitsemeetmeid. Valitsus teatas 21. detsembril, et piirikontroll Soome sisepiiril taastatakse alates teisipäevast, 28. detsembrist.

Muudetakse reisijate arvu ajutise piiramise ja ruumide ajutise sulgemise sätteid reisijateveol. Valitsuse otsustuskriteeriumidest eemaldatakse koroonahaiguse haigestumise ulatus. Sätte kohaldamine eeldab, et piirkonnas esinevad nakkuskolded on märkimisväärsed ja võivad põhjustada piirkonnas uute nakatumiste leviku ohtu.

Jätkatakse transporditeenuse seaduse sätteid sõiduplaani ja marsruudiinfo edastamise kohta COVID-19 epideemia ajal.

Seaduses on endiselt säte COVID-19 testi tegemata jätmise kohta ning säte riigi vastutusest omavalitsuste ja omavalitsusliitude ees tõendite kontrollimise ja COVID-19 testimise kulude eest. Säilitatakse ka abistamist ja otsuste täitmist puudutavate sätete täpsustused.

Ajutine kord jõustub 1. jaanuaril 2022.

 Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service