01. – 16. detsembrini peavad kõik Eestisse saabujad PIIRIÜLETAJA ANKEEDI TÄITMA (lisatud blanketi link!)

01. – 16. detsembrini peavad kõik Eestisse saabujad PIIRIÜLETAJA ANKEEDI TÄITMA (lisatud blanketi link!)

NordenBladet — Seoses uue koroonatüve omikroni sissetoomise ohuga peavad alates 1. detsembrist piiriületaja ankeedi täitma kõik Eestisse sisenejad. Korraldus kehtib 16. detsembrini. Ankeedi saab täita Terviseameti iseteeninduse keskkonnas aadressil iseteenindus.terviseamet.ee.

Piiriületaja ankeet on vajalik täita kuni kolme päeva jooksul enne Eestisse saabumist. Ankeedis tuleb märkida nii reisi jooksul läbitud riigid kui ka riik, kust saabutakse. Eestis kasutusel oleva ankeedi täitmine on kiire ja mugav, sest sinna pole vaja sisestada detailset infot. Ankeet tuleb täita elektrooniliselt, kuid äärmise vajaduse korral võib selle esitada paberil.

Korraldus kehtib 16. detsembrini 2021 ja antakse tähtajaliselt, sest koroonaviiruse omikroni tüve omadused ning mõju Eesti territooriumil ei ole veel teada. Järgneva kahe nädala jooksul peaks uue viirusevariandi osas saabuma detailsem info ning vajadusel korrigeerib Terviseamet korralduse kehtivuse tähtaega. Seni kehtinud korralduse kohaselt tuli piiriületaja ankeet täita üksnes kolmandatest riikidest või punastest Schengeni riikidest saabujatel, kellele rakendub eneseisolatsiooni kohustus.

Ankeediga kogutud andmeid säilitatakse seire ja järelevalve eesmärgil 10 päeva, mille jooksul on info kättesaadav järelevalve teostamiseks. Terviseamet saab andmete abil välja selgitada, millistest teistest riikidest on koroonaviirus või selle konkreetne tüvi Eestisse jõudnud ning kuidas see Eesti territooriumil levib. Pärast tähtaja möödumist andmed arhiveeritakse ja need on veel 20 päeva jooksul kättesaadavad Terviseameti epidemioloogidele ja töötajatele.

Terviseankeet

Politsei palub Eestisse saabujatel arvestada piiriületusel täiendava ajakuluga, kuna piiril kogutakse inimestelt andmeid reisiteekonna ja võimalike kokkupuudete kohta nakkusohtlike inimestega.Eestisse sisenedes peab piiripunktis andma andmed oma reisiteekonnast, reisikaaslastest, võimalikest kokkupuudetest nakkusohtlike inimestega ja sellest, kas sul endal on viimastel päevadel esinenud viirushaiguste sümptomeid.Printige võimalusel ankeet ise välja ja täida enne piirile saabumist.

Ankeet SIIN (digitaalselt / arvutis täitmiseks)

Ankeet (blankett välja trükkimiseks):

Lisaks Tallinna lennujaamale ja sadamatele ning piiripunktidele idapiiril, kogub PPA Eestisse sisenejatelt neid andmeid ka Ikla ja Valga piiripunktides Eesti-Läti piiril. Andmed kogutakse ankeediga ning vajadusel küsitakse inimese käest lisainfot.

Avafoto: Viking Line (Ardo A.)

 

Vaata ka:
AstraZeneca leidis põhjuse, mis tekitas vaktsineeritutel trombe
Norra: 120 inimesega üritusel Oslos nakatus omikroniga 60 vaktsineeritud külastajat
SELLISED on koroona uue tüve Omikroni seni teada olevad haigusnähud
Omikron on jõudnud mitmele poole Euroopasse, Taanis kahtlustatakse uut varianti kahel isikul
Iisrael keelas koroona uue tüve Omikroni ohu tõttu sissepääsu kõigile välismaalastele
Soome terviseamet: koroonaviiruse uus variant B.1.1.529 kujutab endast olulist ohtu elanikkonna tervisele ja heaolule
Maailm läheb taas lukku – koroona uue tüve hirmus kehtestatakse reisipiiranguid


Tags assigned to this article:
EestiPiiriületaja ankeetreisimine

Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service