Eesti: Riik toetab kohalikke omavalitsusi huvihariduse pakkumisel 10,25 miljoni euroga

NordenBladet — Tuleva aasta riigieelarve eelnõus on valitsus kokku leppinud, et riik toetab kohalikke omavalitsusi lastele ja noortele huvihariduse pakkumisel kokku 10,25 miljoni euroga.

„Kui kevadise riigieelarve strateegia arutelude tulemusel vähendas valitsus huvihariduse toetust 14,25 miljonilt 7,25 miljonile, siis järgmise aasta riigieelarves on huviharidusele lisatud kolm miljonit eurot eelkõige huvihariduse kättesaadavuse parandamiseks maapiirkondades,“ ütles haridus- ja teadusminister Liina Kersna. Seega toetab riik kohalikke omavalitsusi, kelle seadusest tulenev ülesanne on huvihariduse- ja tegevuse korraldus, 10,25 miljoni euroga.

„Kohalike omavalitsuste tulubaas kasvab tänu suuremale tulumaksu laekumisele võrreldes käesoleva aastaga ca 120 miljoni euro võrra. See annab kohalikele omavalitsustele paremad võimalused investeerida nii huvihariduse õpetajate töötasusse kui ka kättesaadavusse,“ selgitas minister Kersna.

Huvihariduse toetust jagatakse kohalikele omavalitsustele toetusfondi kaudu kokku 10,25 miljonit eurot. Valitsus kinnitab järgmise aasta riigieelarve eelnõu ning saadab Riigikogule menetlemiseks tuleval nädalal.

 

 Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service