Eesti: Esmaspäevast (31.maist) võib siseruumides korraldada grupiviisilisi koolitusi ja huvitegevust

NordenBladet — Valitsus kiitis heaks COVID-19 piiranguid järk-järgult leevendava korralduse, mis lubab alates esmaspäevast, 31. maist korraldada siseruumides grupiviisiliselt huvitegevust ja –haridust, noorsootööd, täiendkoolitust ja –õpet. Endiselt tuleb silmas pidada hajutamist ja kõiki teisi ohutusmeetmeid.

Huvitegevus ja –haridus, noorsootöö, täiendkoolitus ja –õpe

Sisetingimustes on alates 31. maist lubatud kõik need tegevused kuni 200 inimesele ja alates 14. juunist kuni 600 inimesele. Ruumi täituvus ei tohi olla üle 50% ja tagada tuleb hajutatus.

Sisetingimustes tuleb kanda maski. Maski ei pea kandma alla 12-aastased ja juhul, kui see pole tervislikel põhjustel, tegevuse iseloomu tõttu või muid olulisi põhjuseid arvestades võimalik.

Välitingimustes läbiviidavate tegevuste puhul tohib alates 31. maist olla osalejaid 250 ja 14. juunist maksimaalselt 1000 inimest.

Maskikandmise kohustus kehtib praegu nii avalikes siseruumides kui haridus- ja noorteasutustes. Valitsus arutab hiljemalt kahe nädala pärast maskikandmise kohustuse piirangu asendamist range soovitusega kanda rahvarohketes kohtades maski. Otsuse tegemisel hindab valitsus nii leevenduste mõju koroonaviiruse leviku trendile, haiglate seisu kui ka muid kriitilisi COVID-19 näitajaid, samuti vaktsineeritute osakaalu ühiskonnas.

Ülevaate kehtivatest piirangutest ja soovitustest leiab www.hm.ee/koroona

 

 Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service