Eesti: Aprillis riigieksamite sooritajatel on viimane võimalus panna end kirja koroonatestile

NordenBladet — Kõigil aprilli kuus riigieksameid või Cambridge’i inglise keele tasemeeksami sooritajatel on veel võimalus panna end kirja koroonatestile. Enne eksamit testi tegemine on hea võimalus saada eksamile minnes lisakindlust, et kõik toimub võimalikult turvalises keskkonnas. 

Testile registreerumiseks tuleb võtta ühendust oma kooliga. Koolid peavad viimaste testida soovijate nimed edastama hiljemalt esmaspäeva, 12. aprilli hommikul kell 10.

Testimine ei ole kohustuslik, aga soovitame seda kõigile eksaminandidele. See on lihtne võimalus aidata kaasa sellele, et eksamitel oleks nakatumisrisk võimalikult madal. Koroonaviirusesse nakatumise näitajad on meie kõigi pingutuste tulemusel veidi paranenud, kuid haigestumine püsib endiselt väga kõrgel tasemel ning haiglates on rekordiliselt patsiente. Koroonaviiruse nakkust kandval inimesel ei pruugi olla sümptomeid, mistõttu kutsume kõiki üles testi tegema.

Proov võetakse kurguloputusvedelikust, mis on testitava jaoks lihtne, kiire ja mugav. Proovide kogumine toimub koostöös koolidega paar päeva enne eksameid ning selleks ei ole vaja meditsiinikoolitusega personali. Proovid saadetakse SYNLABi laborisse ja neid testitakse PCR meetodil.

Soovitame proovi andjatel laadida nutitelefoni SYNLABi rakendus testi.me veebilehelt, et proovi andmise hetkel end seal registreerida.

Tulemusi näeb nii digilugu.ee kui SYNLABi testi.me rakenduses. Positiivse proovi andjat teavitatakse tulemusest ka telefonitsi.

Kui testi tulemus on positiivne, saab eksami teha lisaeksami ajal. Neid on tänavu iga riigieksami kohta kaks. Eesti keele esimene  lisaeksam toimub 17. mail, eesti keel teise keelena esimene lisaeksam toimub 18.–19. mail. Teiste lisaeksamite ajad selguvad peagi.

Reedel toimus Tallinnas Jakob Westholmi Gümnaasiumis ka proovitestimine, et saada ülevaade protsessi kitsaskohtadest ja täiendada koolidele saadetavaid juhendeid.

Testimine toimub koostöös Terviseameti ja SYNLAB Eestiga.

Selleks, et eksamid toimuks võimalikult turvalises keskkonnas, järgitakse neid läbi viies ka kõiki muid ohutusmeetmeid: distantsi hoidmine, hajutamine, tuulutamine, maskide kandmine ja desinfitseerimine.

Testimisajad

  • Eesti keele riigieksamit teeb 19. aprillil üle 7100 eksaminandi ning peamiseks testimispäevaks on kavandatud 16. aprill.
  • Eesti keel teise keelena eksamit teeb ligi 2800 noort 21. aprilli ja testimine toimub 19. aprillil.
  • Cambridge’i inglise keele tasemeeksami kirjalikku osa teeb ligi 2000 noort 24. aprillil ning testimine toimub 22. aprillil.

 Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service