Reklaam:Haridus- ja Noorteameti peadirektor Ulla Ilisson eel-EXPO raames toimunud tulevikuhariduse paneeldiskussioonis: eriline aeg vajab erilisi lahendusi

NordenBladet — Tänavune aasta on olnud väljakutseterohke, kuid eriline aeg annab võimaluse innovatsioonile ja võimaldab leida erilisi lahendusi,  sõnas Haridus- ja Noorteameti peadirektor Ulla Ilisson eel-EXPO raames toimunud tulevikuhariduse paneeldiskussioonis „Tehnoloogia kasutamine personaliseeritud hariduses“, kus osalesid ka Soome Haridusameti juht Olli-Pekka Heinonen ning Araabia Ühendemiraatide haridus- ja infotehnoloogia ministri nõunik Ali Al Yafei. 

„Kevadel paistsime silma distantsõppe korraldamisega, ent peame pingutama veelgi enam, et õppimise ja õpetamise kvaliteet ei kannataks: toetama võrgustumist ja koostööd, jõudma iga õpilaseni, pöörama tähelepanu vaimsele tervisele ning kasutama nutikalt olemasolevaid andmeid,“ sõnas Ulla Ilisson paneeldiskussioonis. Ta rõhutas, et tulevikku jõudmiseks on vaja mõista õppimist ja õpetamist uue nurga alt, mis aitaks kokku tuua erinevaid osapooli, leida nutikaid lahendusi koos erasektori ja teadlastega ning mõtestada olemasolevaid andmeid.

„Eesti on tulevikutee alguses: otsime võimalusi, kuidas kasutada tehisintellekti, kuidas personaliseerida ja isikustada õppematerjale, kuidas kujundada õppijast lähtuvaid õpiradasid ja -mudeleid,“ lisas peadirektor ning avaldas lootust, et ka teistel on Eestilt õppida.

Soome haridusameti juht Olli-Pekka Heinonen rõhutas hariduse alusväärtuse – võrdsuse – au sees hoidmise vajalikkust: personaliseeritud lahendusi hariduses on vaja, kuna võrdsust ei saavuta kõigile samade lahenduste pakkumisega. Õppimise fookus on nii õppijal, õpetajal kui ka vanemal, sest õpetaja roll on ajas muutunud üha rohkem mentorluse ja individuaalse lähenemise poole. Vajalik on lähtuda õppija ja õpetaja vajadustest, oskustest ja teadmistest ning leida tasakaal õppija, kooli ja riigi eesmärkide vahel. Lisaks meenutas ta, et kool on ka koht, kus õppida koosloomet ja sotsiaalseid oskusi, mida ainult distantsilt omandada ei saa.

Araabia Ühendemiraatide haridus- ja infotehnoloogia ministri nõunik Ali Al Yafei toonitas samuti andmete nutika kasutamise vajalikkust: mida rohkem on teada õppijast, tema ootustest, võimalustest, teadmistest ja eesmärkidest, seda paremaid lahendusi saab pakkuda. Samuti on oluline ühiskonna haridusellu kaasamine, mis aitab tagada järjepidevust ja hoida õppijaid motiveerituna.

Haridus- ja Teadusministeeriumi ning Haridus- ja Noorteameti ühiselt korraldatud paneeldiskussioon toimus haridusele keskenduva eel-EXPO raames. Aasta võrra edasi lükatud Dubai maailmanäitus EXPO 2020 avab uksed järgmise aasta oktoobris ning Eesti paviljoni ekspositsioonis tutvustatakse lisaks Eesti edulugudele ka mitmete erinevate ettevõtete ja organisatsioonide saavutusi. Maailmanäitus toimub 2021. aasta oktoobrist 2022. aasta märtsini.

 Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service