Eesti: Kaitsevägi kutsub 8. novembril Viljandis toimuvale tasuta kogupereüritusele “Kõikide laste isadepäev”

NordenBladet — Kaitsevägi ja Viljandi linnavalitsus kutsuvad kõiki huvilisi sel pühapäeval, 8. novembril Viljandis toimuvale tasuta kogupereüritusele Kõikide laste isadepäev. „Meie linnal on rõõm, et Kõikide laste isadepäeva sündmus äsja valminud Vabaduse platsi esimeseks sündmuseks saab ning toob pühapäevaks Viljandisse palju põnevust,“ ütles Viljandi linnapea Madis Timpson.

Isadepäeva tähistatakse Viljandis Vabaduse platsil ja spordihoones ajavahemikus 10.00-15.00. Päeva jooksul esinevad Trad.Attack! ning Inga Tislar koos kaitseväe orkestriga. Ürituse alal jagatakse tasuta ühekordseid näomaske ja külastuspunktides on käte desinfitseerimise võimalus. Külastajatel on soovitatav valida ilmaoludele vastav riietus, sest osalejate paremaks hajutamiseks toimub valdav osa üritusest õues. Tule kohale täiesti tervena, haigena püsi kodus!

„Rõõm on olla rohkem kui kümne aasta järel meie isadepäeva üritusega tagasi Viljandis. Seekord oleme otsustanud teha ürituse peamiselt vabas õhus ja seda ajaloolisel Vabaduse platsil. Teretulnud on kõik pereliikmed ning uudistamist leiavad nii suuremad kui väiksemad maismaa-, õhu ja meretehnika huvilised,“ ütles kaitseväe küberväejuhatuse ülem kolonel Andres Hairk.

Üritusel on võimalus tutvuda jõustruktuuride tehnika ja relvastusega. Kaitseväest on esindatud nii maa-, mere- kui õhuvägi. Hea ilma korral lendab kohale õhuväe helikopter. Lisaks on esindatud naiskodukaitsjad, noorkotkad, kodutütred, maanteeamet, politsei- ja piirivalveamet ning päästeamet. Ürituse alale tuuakse kohale kaitseliidu tellimusel Eesti sajandaks sünnipäevaks ehitatud ajalooline soomusauto „Estonia“.

Sündmuse avavad riigikogu aseesimees ja Viljandi linnavolikogu esimees Helir-Valdor Seeder, Viljandi linnapea Madis Timpson ja kaitseväe küberväejuhatuse ülem kolonel Andres Hairk. Päeva juhib kaitseliitlane leitnant Raivo E. Tamm.

Praegustes oludes sündmuse ohutumaks pidamiseks ning võimalike tervisealaste riskide minimeerimiseks on kaitsevägi teinud järjepidevat koostööd terviseameti esindajatega. Tavapäraselt siseruumides peetava ürituse formaati on tänavu muudetud. Sügisest ilma trotsides on tegevused peaasjalikult välialadele viidud, tagamaks osalejate parema hajutatuse. Lisaks on kaitsevägi ürituseks eraldanud käte desinfitseerimisvahendite dosaatoreid, ühekordseid näomaske ning valmistanud ette ürituse alale paigutatavat tervisealase ohutuse alast teavitusmaterjali.

Kõikide laste isadepäev on traditsiooniline kogupereüritus, mis leiab aset juba 19. korda. Möödunud aastal toimus üritus Rakveres. Viljandis on isadepäeva üritust korraldatud ka 2008. aastal.

 

Allikas: Eesti Kaitsevägi
Loe kõiki NordenBladet´i “Eesti uudised & info” rubriigi artikleid SIITReklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service