Eesti: Keskkonnaministeerium, Keskkonnaagentuur, Keskkonnaamet ja Keskkonnaministeeriumi Infotehnoloogiakeskus alustasid uue Eesti Looduse Infosüsteemi (EELIS) arendust

NordenBladet — Keskkonnaministeerium on koos Keskkonnaagentuuri, Keskkonnaameti ja Keskkonnaministeeriumi Infotehnoloogiakeskusega alustanud uue Eesti Looduse Infosüsteemi (EELIS) arendust. Kolme aasta pärast on meil nüüdisaegne infosüsteem, mis tagab kvaliteetsemad loodusandmed ja muudab need inimestele senisest paremini kättesaadavaks. Ühtlasi väheneb andmete kogumise ja töötlemisega seonduv halduskoormus.

Senine, Eesti looduskaitsesüsteemi kaks aastakümmet teeninud EELIS on tehnoloogiliselt vananenud. Samas on see keskkonnaametlikele üks põhilisi töövahendeid erinevate loodusandmete (näiteks kaitstavad loodusobjektid, veekogud ja nende seisundit mõjutavad objektid, loodusväärtused jms) haldamiseks ja kasutamiseks.

„Kvaliteetsemad andmed ja seostatum kasutamine võimaldab igaühel meist Eestimaa loodusväärtustega meie igapäevastes tegemistes paremini arvestada,“ ütles keskkonnaminister Rene Kokk. „Näiteks on uuel EELIS-el planeeritud keskkonnaportaali veebiväljund, milles iga inimene saab vaadata loodusobjektide kohta käivat infot ja nende täpset asukohta kaardil.“

Uue EELIS-e arendust rahastatakse Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi programmi projektist „Kaitstavate liikide ja elupaikade inventuurid ja andmehõive“  ja LIFE-programmi  LIFE-IP projektist „Metsa- ja põllumajandusmaastike terviklik majandamine Natura 2000 elupaikade ja liikide kaitsestaatuse parandamiseks” (LIFE18 IPE/EE/000007).
Arenduspartneriks on ühispakkujad SRINI OÜ ja Helmes AS. Arendusprojekt kestab 2023. aasta lõpuni.


Tags assigned to this article:
EelisEestikeskkondLooduse Infosüsteem

Reklaam:Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

Copyright © NordenBladet 2008-2022 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service