NordenBladet — TUUM on võistlus, milles iga osaleja saab teha kuni 200-sõnalise kokkuvõtte žürii antud tekstist. Võistlus algab 6. novembril kell 7 ja kestab 7. novembril kella 19-ni. Teksti ja kokkuvõtte esitamise keskkonna leiab Eesti Keele Instituudi kodulehelt.

Võistlema on kutsutud kõik: õpilastest õppejõududeni, ajakirjanikest kirjanikeni, ametnikest ministriteni. Osaleda võib üksi ja võistkonnana, mille võib moodustada sõpruskond, perekond, kooliklass, lehetoimetus, parlamendirühm vm.

Parimatele antakse rahalised auhinnad. Esimene auhind on 250 eurot, lisaks mitu teist ja kolmandat auhinda väärtusega 125 ja 75 eurot. Kahele parimale kooliõpilasele antakse lisaks eriauhinnad ja üldarvestuse 25 parimale kokkuvõtjate tippu kuulumist kinnitav sertifikaat. Iga osavõtja saab väljaprinditava osavõtutunnistuse.

Võistluse korraldavad Tartu Ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut ning Eesti Keele Instituut koostöös Haridus- ja Teadusministeeriumi, Emakeele Seltsi ja Eesti emakeeleõpetajate seltsiga.