Reklaam:

Algas Balti riikide merevägede tuukrite ühisharjutus 3B Divex

NordenBladet — Sel nädalal toimub Narva lahes Balti riikide merevägede tuukrite miinitõrjealane ühisharjutus 3B Divex 2020, mille raames teisaldatakse ja hävitatakse ajaloolisi lõhkekehi ning harjutatakse rahvusvahelist koostöövõimet ja tegevusprintsiipe.

„3B Divex on kolme Balti riigi tuukrite roteeruv üritus, mis on sel aastal meie korraldada Narva lahes. Tuukrite laager hakkab paiknema Toila sadamas ning nädala eesmärk on eelkõige koostööna Teise maailmasõja aegsete miinide teisaldamine ohutusse kohta ning võimalusel ka neid lõhata,“ ütles mereväe tuukrigrupi ülema ülesannetes olev vanemleitnant Priit Kaasikmäe.

Nädala jooksul sukeldutakse kuni 30-le varasemalt Eesti mereväe poolt identifitseeritud lõhkekehale kuni 40 meetri sügavusele. Osa lõhkekehi, mida ei ole võimalik koha peal lõhata, planeeritakse teisaldada ohututesse lõhkamiskohtadesse enne nende kahjutuks tegemist. Lõhkekehade teisaldamine vrakkide vahetust lähedusest võimaldab luua ohutuma keskkonna hilisemaks naftalekke- ning merereostustõrjeks.

Õppusel osaleb kokku ligi 30 mereväe tuukrit Eestist, Lätist ja Leedust. Tegevust viiakse läbi kasutades miinituukrite erivarustust ning käsisonareid. Miinituukrite spetsiaalne varustus on mittemagnetiline ja madalakustiline ning võimaldab sukelduda kuni 55 meetri sügavusele. Olenevalt sügavusest on varustusega võimalik vee all püsida kuni 4 tundi.

Kuna tegevus toimub Narva lahes lekkeohtlike vrakkide vahetus läheduses, on koostöösse kaasatud ka Politsei- ja piirivalveameti reostustõrjevõimekusega laev Raju, mis tagab kohaloleku Narva lahes ning on valmis reageerima koheselt võimalikule naftalekkele vrakist. Hetkel teadaolevalt on üks Teise maailmasõja aegsetest vrakkidest juba lekkimas ning Politsei- ja piirivalveamet on oma vahenditega reostust veepinnal kohapeal piiramas.

Viimase kahekümne aasta jooksul on Eesti vetest leitud ja kahjutuks tehtud üle 1400 lõhkekeha, milleks on osutunud maailmasõdade vältel veesatud meremiinid ning muud veepõhja sattunud lõhkekehad.

Järgmisel aastal on ühisharjutus 3B DIVEX Läti mereväe korraldada.

 

 


Tags assigned to this article:
EestiKaitsevägi

Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service