Reklaam:Norra kavatseb juuni keskel kaotada piirangud, kuna haigus on seljatatud, samas kui naabermaal Rootsis möllab kole katk

NordenBladet — Norras on koroonaviiruse tagajärjel surnud 209 inimest ja haigus on seljatatud, mistõttu kaotatakse juuni keskpaigast enamus piiranguid. Naabermaal Rootsis aga möllab koroona, surnud on juba üle 3000 inimese ja hädal pole lõppu näha.

Norra oli Euroopas üks esimesi riike, mis kehtestas karmid piirangud 12. märtsil. Riigis on tuvastatud 8034 nakatumist ja 209 koroonasurma. Haigus on Norras tänu piirangutele hääbunud ning enamus piiranguid on kavas kaotada alates juuni keskpaigast, vahendab Daily Mail.

Naabermaal Rootsis aga lasti viirusel levida, seal on tuvastatud 24 623 koroonaga nakatumist ja 3040 koroonasurma. Nüüd tunnistavad Rootsi ametivõimud, et haigusel levida laskmine oli suur viga.

Norra peaminister Erna Solberg ütles, et piiranguid hakatakse leevendama alates eelolevast esmaspäevast. Lubatud on eraviisilised kuni 20 inimesega kogunemised ja avalikud kuni 50 inimesega kogunemised. Avatakse spordisaalid ja lubatakse sporti teha korraga kuni 20 inimesega.

Norras avatakse koolid ja ülikoolid alates 11. maist, baarid ja lõbustuspargid avatakse 1. juunil. Rohkem piiranguid kaotatakse 15. juunil, alates millest on lubatud kuni 200 inimesega kogunemised, avatakse spordikeskused ja lubatakse jalgpalli mängida.

Solberg ütles, et inimesed on olnud kannatlikud ja see toob nüüd tagasi. Tänu sellele on võimalik Norra uuesti avada. Norras on nakatumise kordaja R0 langenud 0,49 peale, mis tähendab, et haigus on hääbumas. Haiguse seljatamiseks on vajalik, et R0 oleks väiksem kui 1.

Rootsis aga möllab viirus edasi. Üks väheseid piiranguid, mis Rootsis kehtestati oli hooldekodude külastuse keeld, aga see ei takistanud viirusel jõudmast hooldekodudesse. Rootsi saadik USA-s Karin Ulrika Olofsdotter tunnistas, et Rootsi koroonapoliitika on olnud üks suur ebaõnnestumine.

Ülejäänud Põhjamaades on nakatumised olnud kontrolli all. Taanis on tuvastatud 10 083 koroonaga nakatumist ja 514 koroonasurma, Soomes ainult 5673 nakatumist ja 255 surma.


Tags assigned to this article:
Norra

Reklaam:


Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2021 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service