Reklaam:

Islandil on tuvastatud juba NELIKÜMMEND koroonaviiruse mutatsiooni

NordenBladet — Islandil hakati põhjalikumalt uurima ja võrdlema inimestel koroonaviirust ja selle käigus tuvastati kokku 40 mutatsiooni, millest osa pärineb Austriast, Itaaliast ja Inglismaalt. Kokku 7 inimest said nakkuse Inglismaal toimunud jalgpallimatšil.

Islandil on praeguseks tuvastatud ligi 600 nakatumist. Islandi teadlastel õnnestus tuvastada Euroopas viiruse pärinemine kolmest kohast: Austriast, Itaaliast ja Inglismaalt, vahendab Information.

Viirused muteeruvad edasi liikudes ning eri mutatsioonid käituvad väga erinevalt. Mutatsioon on protsess, mille käigus viirus üldse inimesele nakkas. Teadlaste arvates oli viirus kõigepealt loomadel, võibolla aastakümneid, enne kui leidis võimaluse inimese nakatamiseks.

Islandil on koostöös kohaliku geenifirmaga DeCode Genetics testitud kokku 9768 inimest. Testimises osales kokku 5000 vabatahtlikku, kel polnud mingeid haiguse sümptomeid ja kellest 48-l tuvastati viiruse olemasolu.

Firma DeCode Genetics juht Kári Stefánsson ütles, et ainuüksi Islandil leiti koroonaviiruse 40 eri mutatsiooni. Leiti isegi neid, kel oli mitme eri viiruse segu. Neil olid viirused enne ja pärast muteerumist. Üks inimene oli korraga nakatunud kahe eri mutatsiooniga.

Koroonaviirused on erilised selle poolest, et nad muteeruvad väga kergesti ja tihti. Hiinas oli tekkinud vähemalt kaks koroonaviiruse tüve. Üks neist oli agressiivsem ja levis kiiremini kui teine. Teadlased prognoosivad, et tulevikus võib koroonaviirus muutuda veelgi nakkavamaks, aga vähem eluohtlikuks. See tuleb asjaolust, et surma põhjustavad tüved surevad ajapikku välja. See protsess võib kesta paar aastat. Seagripiga oli sama lugu, et algul oli haigus väga intensiivne, aga hiljem enam mitte. Lõpuks muutus seagripp tavalise gripi laadseks haiguseks.Reklaam:

Tippkvaliteediga loodussõbralik Skandinaavia luksuskosmeetika - ElishevaShoshana.com

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service