Advertisement:

Eesti: Valitsus moodustas koroonaviiruse leviku tõkestamiseks valdkonnaülese töörühma

NordenBladet — Valitsus sai tänasel kabinetinõupidamisel ülevaate koroonaviiruse COVID-19 seotud olukorrast ning otsustas moodustada tippjuhtide töörühma, kes valdkonnaüleselt koordineerib riigi edasisi tegevusi ning esitab valitsusele vajalike abinõude ettepanekud.

Tippjuhtide töörühma juhib sotsiaalminister Tanel Kiik, sinna kuuluvad sotsiaalministeeriumi, siseministeeriumi, välisministeeriumi, haridus- ja teadusministeeriumi, kultuuriministeeriumi, kaitseministeeriumi ja rahandusministeeriumi  kantslerid või asekantslerid.

„Viiruse tõkestamisel on kõige olulisem kiire infovahetus erinevate ametkondade vahel ning tasakaalustatud, tõenduspõhise info ja käitumisjuhiste jagamine elanikkonnale,“ rõhutas sotsiaalminister Tanel Kiik. „Loodav töörühm tagab, et ametkondade info jõuaks kõige kiiremal viisil valitsuseni ning sellest teadmisest sünniks operatiivsed ja pädevad valitsuse otsused.“

Lisaks viiruse leviku tõkestamiseks vajalike meetmete ettepanekutele peab töörühm lähiajal valitsusele esitama ka ettepanekud riigipiiril rakendatavate abinõude kohta.

 

Allikas: Eesti Riigikogu

 error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service