Advertisement:

Eesti Olümpiakomitee asepresident ja endine tippsportlane Tõnu Tõniste kandideerib EOK presidendiks

NordenBladet – “Annan teada, et olen otsustanud osaleda 15. aprillil toimuvatel Eesti Olümpiakomitee presidendi valimistel. Eesti spordi mitmekülgne edendamine on minu missioon ning EOK presidendina saan sellele täielikult pühenduda. Tegu on kaalutletud otsusega, mis on ajendatud motivatsioonist taastada dopinguskandaalides haavata saanud Eesti spordi maine ning toetusest, mida spordiinimestelt tajun. Hindan seda usaldust kõrgelt ning suhtun oma otsusesse kandideerida tõsiselt,” ütles Tõniste, vahendab Eesti Rahvusinghääling.

Eesti tippsportlaste jõudmiseks maailmatasemele ja heade tulemuste saavutamiseks tuleb Tõniste sõnul jätkata Team Estonia edasiarendamist ning tema sõnul peab Eesti Olümpiakomitee president nägema Eesti spordi juhtimisel tervikpilti. “Selleks on mul kogemusi EOK asepresidendi ametist, kokkupuude alaliitude tegevusega ning lisaks isiklik tippsportlase karjäär, harrastusspordiga tegelemine ning vanema roll oma sportivatele lastele. Olen seega spordist läbi imbunud ja seda kõige paremas mõttes,” ütles Tõniste.

Enam kui 20-aastase spordijuhtimiskogemuse raames on Tõniste presidendi või juhatuse liikmena tegutsenud EOK-s, Eesti Judoliidus, Kalevi Jahtklubis, Ühenduses Sport Kõigile, Spordiseltsis Kalev, Eesti Melges24 Klassiliidus, Eesti Sportlaste Ühenduses ja Eesti 470 Klassiliidus. “1988. aastal saavutasin olümpiamängudel purjetamises teise koha ja 1992. aastal kolmanda koha, 1992. aastal pälvisin Euroopa meistrivõistlustel kuldmedali,” tutvustas end Tõniste.

Juba varem on kandideerimisest EOK juhiks teatanud tartlane Jaanus Kriisk ja praegune president Urmas Sõõrumaa.

Allikas: BNS/ERR


Tags assigned to this article:
Eesti OlümpiakomiteeEOKsportTõnu Tõniste

error:
Copyright © NordenBladet 2008-2020 All Rights Reserved.
Skandinaavia / Põhjamaade uudised ja info eesti keeles.
Scandinavian / Nordic news and info in Estonian.
Nordic News Service